Başkan Tütüncü: Pandemiye rağmen hedeflerimizi tutturduk

Başkan Tütüncü: Pandemiye rağmen hedeflerimizi tutturduk
Başkan Tütüncü: Pandemiye rağmen hedeflerimizi tutturduk

 

ANTALYA,(DHA) - KEPEZ Belediyesi'nin mayıs ayı olağan meclis toplanısında konuşan Başkan Hakan Tütüncü, pandemiye rağmen hedeflerini tutturduklarını söyledi.

Kepez Belediye Meclisi'nde biri önerge olmak üzere toplam 30 gündem maddesi görüşüldü. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü başkanlığında yapılan mecliste 2020 yılı bütçe kesin hesabı ile 2020 yılı taşınır kesin hesabı görüşülerek, onaylandı. AK Parti, CHP ve MHP grup sözcülerinin, bütçe ile ilgili olumlu görüşlerini dile getirmesinin ardından söz alan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2020 mali yılı gider ve gelir bütçesinin 368 milyon TL olduğunu kaydetti. Gider tahmininde gerçekleşme oranının yüzde 91, gelir tahmininde gerçekleşme oranın yüzde 101 olduğunu söyleyen Başkan Tütüncü, bütçe giderinin 335 milyon 408 bin TL, gelir bütçesinin ise 372 milyon 609 bin TL gerçekleştiğini belirtti.

MÜKEMMEL BİR YÖNETİM ANLAYIŞI VAR

Başkan Hakan Tütüncü, 2020 mali yılı bütçesinin 2019 yılının Ekim ayında hazırlandığını aktararak, şunları söyledi: "2020 yılı bütçesi, daha pandeminin p'si, koronanın k'si yokken hazırlanmış bir bütçedir. Bütçeler bir hedeftir. Bütçenin böylesine tam isabetle giderde yüzde 91, gelirde yüzde 101 seviyesine gerçekleştirilmiş olması son derece önemli bir başarıdır. Bu başarının anlamı, belediyemiz pandemiye rağmen hedeflerini tutturmuş, yatırımlarını yapmış ve böylelikle son derece mükemmel bir yönetim anlayışını sahaya yansıtmıştır. 2009 yılında belediyeyi devraldığımızda gelir bütçesinin gerçekleşme oranı yüzde 49'du. Bu rakam bugün yüzde 101'e gelmiş. 2009'da gider bütçesi yüzde 52'ydi. Şimdi yüzde 91 olmuş."

Mecliste ayrıca vatandaşlar tarafından muhtelif marka ve modeldeki araçların Nostaljik Araçlar Müzesi'nde sergilenmek üzere bedelsiz ve şartsız olarak belediyeye hibe edilmesi, Gülveren Mahallesi'nde Kepez Belediyesi'ne ait bir parsel olan ilköğretim okulu alanının 25 yıllığına Milli Eğitim Bakanlığı'na tahsis edilmesi karara bağlandı.

HAYVAN HAKLARI KOMİSYONU KURULDU

AK Parti, MHP, CHP ve İyi Parti Meclis üyelerinin imzalarının bulunduğu önergeyle Hayvan Hakları Komisyonu kuruldu. Komisyon üyeliğine Nebi Sezgin (AK Parti), Ramazan Çakır (AK Parti), Muhammet Emin İlhan (AK Parti), Mehmet Ali Çetin (İYİ Parti) ve Veli Yılmaz(CHP) seçildi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, "Sokak hayvanlarına son derece büyük bir kıymet veriyoruz. Belediyemizde sıfır atık projeleri kapsamında restoran atıklarından ve organik atıklardan kedi köpek maması yapmayı başaran ekibimiz bence kocaman bir teşekkürü hak ediyor. Onlara çok teşekkür ediyoruz. Artık Kepez'in sokak hayvanlarını Kepez Belediyesi kendisi ürettiği mamalarla besliyor. Birçok belediyeye de bu konuda verdiğimiz destek bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir" dedi.

HAYVAN HASTANESİ YAPIYORUZ

Başkan Tütüncü konuşmasına, "Bir müjdeyi de buradan sizlerle paylaşmak istiyorum" diyerek sözlerine şöyle devam etti:

"Örnek bir Hayvan Hastanesi'ni inşallah hayata geçiriyoruz. Proje tamamlandı, arkadaşlarımız yatırım planına aldılar. İnşallah bu yıl içerisinde son derece modern Hayvan Hastanesi'nin de temelini atacağız ve yıl içerisinde de inşallah tamamlamayı hedefliyoruz. Böylelikle Varsak'taki veterinerliğimizi çok daha güzel bir Hayvan Hastanesi'ne kavuşturmuş olacağız. Hem veteriner sayımızı, hem de yardımcı personel sayımızı arttırmak suretiyle sokak hayvanlarına daha farklı bir yaklaşımla hizmet edeceğiz. Projeyi çizen meclis üyemiz Nejat Ateş, belediyemize güzel bir projeyi armağan etti. Kendilerine çok teşekkür ederiz."

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS