Başkan Uysal, üç aylık kiraları sildi

Başkan Uysal, üç aylık kiraları sildi
Başkan Uysal, üç aylık kiraları sildi

 

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere ziyaretinde, belediyenin kiracısı olan esnaftan mart, nisan ve mayıs aylarına ilişkin kira almayacaklarını söyledi.
AESOB Başkanı Dere, koronavirüs salgının en üst düzeyde devam ettiği günlerde esnafa, maske ve işyerlerinin dezenfeksiyonu konusunda verdiği destekten dolayı Başkan Ümit Uysal'a teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette başkanvekilleri Bayram Dal, Mehmet Ali Gülaçtı, Genel Sekreter Mehmet Işıldağ, yönetim kurulu üyeleri Süleyman Şahin, Hüseyin Şimşek, disiplin kurulu başkanı Yusuf Kurul, Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, Berberler Odası Başkanı Yüksel Uzun, Kuaförler ve Manikürcüler Odası Başkanı Tolgahan Demir, Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz de yer aldı.   
ESNAFTAN BAŞKAN UYSAL'A TEŞEKKÜR
Muratpaşa Belediyesi'nin bu süreçte 510 bin nüfuslu ilçede kapı kapı maske dağıttığını belirten Dere, "Buna gözümüzle şahidiz. Bizzat siz esnafa indiniz, sokakta hem vatandaşlarımıza hem de işyerlerine maske dağıttınız" dedi. Başkan Dere, ilçede büyük bir dezenfekte seferberliği başlatıldığına dikkat çekip, berberler, kuaförler, teksi durakları ve taksiler, restoran, lokanta ve kıraathanelerin AESOB'a bağlı odalarla işbirliği içinde dezenfekte edildiğini söyledi.
TEMMUZ MECLİSİNDE GELECEK
Başkan Uysal ise ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirirken "Her esnaf dükkanı bir toplum merkezi. Oradaki etkileşim ülkenin, şehrin havasını da belirler. Esnafın morali topluma yansır" dedi. Pandeminin, sağlık boyutu dışında, sosyo-ekonomik olarak ana mağdurunun esnaf ve sanatkarlar olduğunu dile getiren Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi olarak bu süreçte tüm imkanlarla esnafın yanında olmaya gayret ettiklerini söyledi. Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi'nin kiracısı olan esnaftan Mart-Mayıs dönemi kirasının alınmayacağını açıkladı. Başkan Uysal, "Bu kararı mart ayında almıştık ancak bunun için bir meclis kararı gerekiyor. Arkadaşlarımız gerekli çalışmaları tamamladı. İlgili gündem Temmuz meclisinde gündeminde yer alacak. Meclis üyesi arkadaşlarımızın bu konuda olumsuz bir tutum içinde olacağını düşünmüyorum. O nedenle bu haberi da buradan paylaşmış olalım" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS