Başkan Uysal'dan birlik ve beraberlik vurgusu

Başkan Uysal'dan birlik ve beraberlik vurgusu
Başkan Uysal'dan birlik ve beraberlik vurgusu

 


ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi'nde herkesin hamurunu birleştirerek bir ekmeği ortaya çıkardığını belirterek, “Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Birliğimiz, beraberliğimiz daim olsun ve gelecek kuşaklara demokratik bir kültür içinde omuz omza, kol kola yaşamayı Allah nasip etsin" dedi.


Belediye Başkanı Uysal, hafta sonu, Van Kültür ve Dayanışma Vakfı ile Şanlıurfalılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin, illerinin düşman işgalinden kurtuluşun yıl dönümleri dolayısıyla düzenlendikleri etkinliklere katıldı.


Başkan Uysal'ın ilk durağı Van Kültür ve Dayanışma Vakfı Antalya Şubesi'nin Düzlerçamı piknik alanında Van'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101'inci yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği etkinlik oldu. Etkinlikte bir araya gelen Vanlılarla tek tek selamlaşan ve sohbet eden Başkan Uysal, ardından Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi'nde Şanlıurfalılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin düzenlediği geceye katıldı.


Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99'uncu yıl dönümü dolayısıyla gerçekleşen etkinlikte konuşan Başkan Uysal, şunları söyledi:


“Urfalı Antalyalılarla, Antalyalı Urfalılarla gurur duyuyoruz. Urfalı komşularımız Antalya'mızın çok özel bir bileşeni, çok özel bir kültürel rengi. Bizim çevremizdeki Urfalı komşularımız, haddimiz olmadan da söylüyoruz, akil baliğ, dengeli, düzgün şehrimize, insanlığa ne katkı koyabiliriz diyen insanlar. Burada sivil toplum merkezimiz de var. Herkes hamurunu, harcını birleştiriyor ve ekmeğe çeviriyoruz. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Birliğimiz, beraberliğimiz daim olsun ve gelecek kuşaklara demokratik bir kültür içinde omuz omza, kol kola yaşamayı Allah nasip etsin."Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS