Büyükşehir'den çocuklara diş sağlığı hizmeti

Büyükşehir'den çocuklara diş sağlığı hizmeti
Büyükşehir'den çocuklara diş sağlığı hizmeti

 


ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde 2014 yılından bu yana 5- 14 yaş arası toplam 109 bin çocuğun ücretsiz diş tedavisi yapıldı.


Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı'na bağlı Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi çocuklara yönelik diş sağlığı hizmeti veriyor. Kepez ilçesi Habibler Mahallesi'ndeki Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde 2014 yılından bu yana 5-14 yaş arası toplam 109 bin çocuğun ücretsiz diş tedavisi yapıldı. Merkezde çocukların süt dişlerine kanal tedavisi, çürük oluşmasını engelleyici dolgu, çürük dişlere dolgu, detertraj, polisaj, diş çekimi ve diş minelerini güçlendirici flor uygulamaları gerçekleştiriliyor.


78 BİN 368 ÇOCUĞA EĞİTİM


Merkezdeki diş hekimleri aynı zamanda okullarda çocukları diş sağlığı konusunda da bilgilendiriyor. Bu kapsamda 749 okulu ziyaret edilerek, 78 bin 368 çocuk ağız ve diş sağlığı ve doğru beslenme hakkında bilgilendirildi. Eğitimlerin sonunda çocuklara toplam 104 bin 958 adet diş fırçası ve diş macunu hediye edildi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS