Büyükşehir'den modern hayvan barınağı

Büyükşehir'den modern hayvan barınağı
Büyükşehir'den modern hayvan barınağı

 


ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Döşemealtı Kirişçiler Mahallesi'nde sokak hayvanları bakım evi ve rehabilitasyon merkezi inşa edecek.


Antalya Büyükşehir Belediyesi modern bir sokak hayvanları bakım evi ve rehabilitasyon merkezi yapmak için çalışmalara başladı. Büyükşehir Belediyesi, Döşemealtı Kirişçiler Mahallesi'nde tahsisi alınan 84 bin metrekare alan üzerine Avrupa standartlarında barınak inşa edecek. Modern ve yüksek standartlara sahip olması planlanan merkezde birbirinden bağımsız kedi ve köpek barınakları, yavrulu anne bölümleri, sahipsiz at ve eşekler için padok, klinik bölümü, operasyon öncesi kafesler, köpek oyun parkı, açık etkinlik alanı, karantina bölümü, idari binalar, ameliyathaneler, ameliyat sonrası bakım bölümleri, rezerv alanı, yem ve mama deposu gibi bölümler yer alacak.


YERDEN ISITMALI


Teknik ve hijyenik şartları yüksek, modern tesiste barınakların çeşitli bölümleri yerden ısıtmalı ve havalandırmalı olacak. Tesiste güvenlik kamera sistemleri de yer alacak.


HER TÜRLÜ AYRINTIYI DÜŞÜNDÜK


Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, "Sokak hayvanlarının iyi şartlarda yaşamlarını sürdürmesi onların en tabi hakkı. Yeni yapacağımız Sokak Hayvanları Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde onların rahat edebilmesi için her türlü ayrıntıyı düşündük. Son derece modern bir merkezi Antalya'mıza kazandıracağız" dedi. 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS