Cankurtaranlar sezon sonu yemeğinde buluştu

Cankurtaranlar sezon sonu yemeğinde buluştu
Cankurtaranlar sezon sonu yemeğinde buluştu

 

ANTALYA, (DHA)- KONYAALTI Sahili'nde yoğun bir çalışma temposuyla vatandaşların can güvenliğini sağlayan cankurtaran ekibi, yaz sezonunun yorgunluğunu sezon sonu yemeğinde attı.
Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde yerli ve yabancı turistlerin can güvenliğini sağlayan 45 kişilik cankurtaran ekibi, yoğun yaz sezonunun yorgunluğunu düzenlenen sezon sonu yemeğinde attı. Geçen akşam sahildeki bir mekanda düzenlenen yemeğe Sahil Antalya Yaşam Parkı ALSE Genel Müdürü Doğan Balakan, Türkiye Su Altı Sporları Federasyonu cankurtaran eğitmeni ve ALSE Cankurtaran Müdürü Ahmet Gödeler'in yanı sıra cankurtaran ekibi personelleri katıldı.
'250 VAKAYA MÜDAHALE EDİLDİ'
Yaz sezonu boyunca üstün bir performans ile sahilde vatandaşların can güvenliğinin koruyuculuğunu yapan cankurtaran ekibi için düzenlenen sezon sonu yemeğinde konuşan ALSE Cankurtaran Müdürü Ahmet Gödeler, 1 Nisan tarihinden bu yana yoğun bir çalışma temposu gösterdiklerine değinerek, bu temponun kasım ayı ortalarına kadar devam edeceğini söyledi.  Bugüne kadar Konyaaltı Sahili'nde 250 boğulma vakasına müdahale edildiğini aktaran Gödeler, bundan sonraki kalan 1,5 aylık zaman diliminde de boğulma vakalarına en hızlı şekilde müdahalede bulunulacağını aktardı. Konyaaltı Sahili'nin 4,5 kilometrelik kıyı bandında çalışan cankurtaran ekibinden bahseden Gödeler, "Şu an 45 kişilik bir cankurtaran ekibimiz var. Bunun 8 tanesi kadın, diğerleri ise erkek olarak görev yapmaya devam ediyorlar. Türkiye'nin en büyük cankurtaran ekibi diyebiliriz. Sürekli göz temasında olarak, bütün denizdeki ve karadaki vatandaşları kurtarmak için her zaman hazır kıta görevlerinin başında bekliyorlar. Sabah saat 09.00'dan akşam saat 19.00'a kadar tam kadro bir şekilde faaliyet gösteriyorlar ve sezon sonuna kadar aynı saatler içerisinde devam edecekler" dedi.
GELECEK SEZON BEKLENTİLERİ
Önümüzdeki sezon da bu ekiple çalışmayı düşündüklerini anlatan Ahmet Gödeler, "Bu ekibi genişletme imkanımız olur ise kişi sayısını 2 katına kadar çıkarmayı planlıyoruz. Ama tabii zaman içerisinde nasıl bir süreç işler tahmin edemiyoruz. Federasyonun belirlediği standartlar doğrultusunda aynı ekiple devam edebiliriz veya artırmaya da gidebiliriz. Bunu 2021 sezon başı neticelendireceğiz" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS