Çirkin saldırıya bayraklı tepki

Çirkin saldırıya bayraklı tepki
Çirkin saldırıya bayraklı tepki

 


ANTALYA, (DHA) - AVRUPA Parlamentosu'nda (AP) Türk Bayrağı'na çirkin saldırıda bulunan Yunan Milletvekili Loannis Lagos'a bir tepki de Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden geldi. Başkan Muhittin Böcek'in talimatıyla Antalya'daki tüm toplu ulaşım araçlarına Türk Bayrağı asıldı.


Antalya Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu sırasında Türk Bayrağını yırtan Yunan milletvekili Loannis Lagos'a tepkisini Antalya'da toplu ulaşım araçlarına Türk Bayrağı asarak gösterdi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in talimatıyla, 800 halk otobüsü ile ANTRAY ve nostalji tramvayları Türk bayrakları ile sefere çıktı. Başkan Muhittin Böcek, "Rengini şehitlerimizin kanından alan şanlı bayrağımızı yırtmak kimsenin haddi değildir. Yunan milletvekilini şiddetle kınıyor, şanlı bayrağımızla sonsuza kadar gurur duyacağımızı bir kez daha haykırıyorum" dedi.


BAYRAK CANIMIZ KANIMIZ


Antalyalılar yapılan saldırıya tepki göstererek, toplu ulaşım araçlarının Türk Bayraklarıyla donatılmasını beğeniyle karşıladı. Otobüs durağında araç bekleyen Mehmet Çilingir adlı vatandaş, "Yapılan saldırıyı en sert şekilde kınıyoruz. Bayrak milli bir değerdir. Hangi ülkeye ait olursa olsun böyle bir şey yapılmaması gerekir. Antalya'da toplu ulaşım araçlarının Türk Bayrağıyla sefer yapması gurur verici. Bizler de aynı şekilde işyerlerimizi bayraklarla donattık" diye konuştu.


Ulaşım esnafı Kenan Erdoğan da, "Bu dünyada bizim bayrağımıza dil uzatmak kimsenin haddi değil. Bayrağımızı otobüsümüze astık. Hatta otobüsü bayrakla kaplamayı düşünüyorum" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS