Çok sesli korodan yeni yıl konseri

Çok sesli korodan yeni yıl konseri
Çok sesli korodan yeni yıl konseri

 


Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - ULUSLARASI Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu (UTEF) ile Uluslararası Choro Canzonetta Çok Sesli Türk ve Yabancılar Korosu işbirliğinde yeni yıl konseri düzenlendi.

Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu'ndaki konsere UTEF çatısı altındaki Leman Gebizli Tüm Engellilere Umut Işığı Derneği, Kalp Gözü Derneği ile Okusev Vakfı da destek verdi. Sunuculuğunu Leman Gebizli Umutışığı Dernek Başkanı Güldane Kaya'nın üstlendiği konserde, Choro Canzonetta Çok Sesli Türk ve Yabancılar Korosu'nu şef İsabel Hülya Ergül yönetti. Barbara Schellenberg'ın piyano, Bianca Sehmid'in gitar çaldığı konserde, Gülbahar Örs, Harald Kleinsteuber, Hülya Rençber, Zera Varelci de solist sanatçı olarak sahneye çıktı.

Koro şefi İsabel Ergül, "Yeni yıl, tüm dünya ya barış olsun" sözleriyle konseri başlattı. Koro ve solistler Türkçe, Almanca, İngilizce, Fransızca şarkıları seslendirdi.

UTEF Genel Başkanı Mete Kaçar konser sonunda hayata geçirecekleri 'Sağlıklı Yaşam Köyü Projesi' hakkında bilgi verdi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS