Demre'de 4 gazino ve bar mühürlendi

Demre'de 4 gazino ve bar mühürlendi
Demre'de 4 gazino ve bar mühürlendi

 


Ahmet ACAR/DEMRE, (DHA)- ANTALYA'nın Demre ilçesinde vatandaşın sürekli şikayetlerine konu olan 4 bar ve gazino, belediye tarafından mühürlenerek kapatıldı.


Demre'ye bağlı Karabucak Mahallesi Sura Antik Kenti'nin yanında bulunan Küme Evleri mevkisindeki 4 içkili bar ve gazino, Demre Belediyesi tarafından mühürlenerek kapatıldı ve iş yerleri faaliyetten men edildi. Mülkiyeti Demre Belediyesi'ne ait olan arazideki 4 bar ve gazino, kira sözleşmesinin sona ermesinin ardından kira sözleşmesi yenilemesi yapılmadı. İş yerlerinin kapısına zabıta ekipleri tarafından mühür vuruldu. İş yeri açma ve çalışma ruhsatları iptal edildi.


Belediye Başkanı Okan Kocakaya, şöyle dedi:


"4 işletme yerleşim bölgesinin içinde faaliyet gösteriyor. Mahalle sakinlerinin sürekli süren şikayetleri var. BİMER'e defalarca şikayet edilmiş. Mahallelinin huzuru kalmamış. Bölge suç merkezine dönüşmüş. Karabucak Mezarlığı'nın hemen dibinde. Mahalleli toplu olarak huzurlarının kalmadığını, çocuklarının ve kendilerinin sabah 4'e kadar müzik sesinden, kavga sesinden, silah sesinden uyuyamadığını belirtti. Her gün mezarlığa boş içki şişeleri atılıyor. Bu konuda emniyetten de görüş istedik. Bu işletmelerin D-400 karayolunun Demre- Kaş bölümünün hemen kıyısında olduğunu, bu barlarda alkol alan kişilerin bu durumda araçları ile yola çıkarak birçok ölümlü ve yaralamalı, maddi hasarlı kazaların olduğu belirtildi. Kontrolden kaçmak isteyen kişilerin ters yollara girerek kazalara neden olduğu, kendi can güvenliklerinin yanında, başkalarının da can güvenliğini tehlikeye attıkları belirlendi. Gazinolardan çıkan kişilerin ateşli silah kullandığı, gece ateşlenen bu silahların bölge halkını tedirgin ettiği belirlendi. Kısacası bu işletmeler suç merkezine dönüşmüş. Tüm bunları göz önüne alarak, Demre Emniyet Müdürlüğü'nün bu konudaki raporunu da dikkate alarak bu işletmeleri kapatmaya karar verdik. Önceliğimiz toplumun huzuru ve güvenliği" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS