Kınalı kuzular uğurlandı

Kınalı kuzular uğurlandı
Kınalı kuzular uğurlandı

 

Ahmet ACAR/DEMRE, (DHA)- ANTALYA'nın Demre ilçesinde yeni dönem askere gidecek gençler için uğurlama töreni düzenlendi. Demre'den yeni dönemde askere gidecek olan 20 genç dualarla uğurlandı.

Demre ilçesinde askere gidecek gençler için Cumhuriyet Alanı'nda bir uğurlama töreni düzenlendi. Törene Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gümrükçü, Demre Müftüsü Kemal Akpınar, askere gidecek olan gençlerin aileleri ve Demreliler katıldı. Törende, askere gidecek 20 gence aynı yıldızlı şal takıldı. Ardından bir din adamı dua etti.

Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, "Bugün ilçemizin gençlerini asker ocağına uğurluyoruz. Asker ocağı, peygamber ocağıdır. Askerlik görevi de kutsal bir vatan görevidir. Her askerde peygamber ocağının ve şerefli Türk ordusunun bir neferidir. Bu nedenle Mehmetçikler peygamberin yolundan giden, ülkesini seven, ülkesi için canını feda eden birer neferdir. Memleketin güvenliği, birliği, dirliği, bölünmez bütünlüğünün güvencesi ferdi olmaktan onur duyacağınız Türk Silahlı Kuvvetleri, yani şanlı Türk ordusudur. Bugün evimizde rahat uyuyorsak bunu kahraman Türk ordusuna, Türk askerine borçluyuz. Güle güle gidin, güle güle gelin. Yolunuz ve bahtınız açık olsun" dedi.

Ardından törene katılanlar tek sıra olan asker adaylarını elini kaldırarak selamladı. Ardından gençler alkışlarla alanı terk etti.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS