Yazar Aydın'dan yeni roman

Yazar Aydın'dan yeni roman
Yazar Aydın'dan yeni roman

 

Ahmet ACAR/DEMRE, (DHA)- YAZAR, fotoğraf sanatçısı ve emekli eğitimci Remzi Aydın'ın, 11 yıldır üzerinde çalıştığı beş ciltlik romanı olan 'Piro' serisi piyasaya çıktı.

2016 yılında 30 yıl öğretmenliğin ardından Antalya'nın Demre ilçesindeki Alakent İlkokulu'ndan emekli olan Remzi Aydın, Almanya'da yaşamını sürdürmeye başladı. Demre'de kurduğu Batı Akdeniz Fotoğraf Derneği'nde 7 yıl fotoğrafçılık eğitimi veren ve kursiyerlere birlikte çektiği 1 milyon karelik Likya fotoğraflarıyla yurt içinde ve dışında birçok sergi açan Remzi Aydın, bu fotoğraf çalışmalarında Likya Bölgesi kültürünü, insan yaşamını inceledi. İlk romanı olan 'Göçebe Ruhlar' 2003 yılında yayınlanan Remzi Aydın'ın daha önce 9 romanı okurlarıyla buluştu. Remzi Aydın'ın, 'Hiçliğin Nefesi', 'Kainat İnsandan Doğar', 'Hiçlikteki Notanın Sırrı', 'Hakikate Yolculuk' ve 'Noktaya Gizlenen Külliyat' adlı yeni beş ciltlik 'Piro' serisi romanları da piyasaya çıktı.

Bir günlüğüne Demre'ye gelerek dostlarına kitaplarını imzalayan Remzi Aydın, "Beş ciltlik romanlarımda kişinin kendi iç yolculuğuna çıkışın anlatmaya çalıştım. İç yolculuk, Likya Yolu ile Likya kültürünü, Likya tarihini, Likya felsefesini ve Likya yaşamını birleştiriyor. Romanlarımın üçüncü cildi ve beşinci cildini tamamıyla Likya'ya ayırdım. Bu iki romanımda Likya Yolu'nda çektiğim milyonlarca fotoğraf ile romanımı harmanladım. Romanın üçüncü cildi olan 'Hiçlikteki Notanın Sırrı' romanı, Likya kültürü için çok özel bir rehber. Beşinci cildi olan 'Noktaya Gizlenen Külliyat' romanında, Likya Yolu'nda yürüyüşü ve olgun insan ilişkisini anlattım. Demre'de 11 yıl önce başladığım beş ciltlik romanımı Almanya'da tamamladım. Ben ülkemizin ve Antalya'nın tanıtımında gönüllü bir elçiyim. Avrupa ülkelerinde katıldığım 100'e yakın panelde ülkemin ve Antalya'nın güzelliklerini, kültürünü ve tarihini tanıtmaya çalışıyorum. Bu beş ciltlik romanımda da bunu yapmaya çalıştım. Bu nedenle belediyelerin, sivil toplum kuruluşlarının, romanlarıma ilgisini bekliyorum. Bu insan arşivini, okurlara ulaştırmada köprü olmalarını bekliyorum" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS