hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Şampiyon bisiklet takımına meşaleli karşılama

  Şampiyon bisiklet takımına meşaleli karşılama
  expand

  Şampiyon bisiklet takımına meşaleli karşılama

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Veli KÖKEN/DÖŞEMEALTI, (DHA) - ANTALYA'da Okul Sporları Bisiklet dalında birinci olup Aydın Söke'deki grup yarışlarına katılan Döşemealtı İlçesi Kovanlık Mahallesi Ortaokulu Yıldız Kızlar ve Yıldız Erkekler Bisikset takımı, Türkiye şampiyonasına katılma hakkı elde etti. Başarılı bisikletçileri velileri ve bir grup vatandaş, mahalle girişinde meşalelerle karşıladı.

  Geçen aylarda Antalya'da yapılan Okul Sporları Bisiklet yarışları kategorisinde il birincisi olan Kovanlık Mahallesi Yıldız Kızlar ve Yıldız Erkekler Bisiklet Takımı, 7-8 Mayıs tarihlerinde Aydın'ın Söke ilçesinde düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar ve Gençler Bisiklet Grup yarışlarına katıldı.

  Kovanlık Ortaokulu Beden Eğitim Öğretmeni ve Bisiklet Takımı Antrenörü Tarık Gül öncülüğündeki Hafize Yıldız, Meryem Kaçar, Yasemin Usta ve Makbule Yılmaz'dan oluşan Yıldız Kızlar Takımı 1'inci olurken, Ali Gürbaz, Zeki Safa Yılmaz, Deniz Arda Şam, Mustafa Akpınar ve Hamza Ünsal'dan oluşan Yıldız Erkekler Takımı 3'üncülüğü elde etti. Bu sonuçlarla Kovanlık Ortaokulu Bisiklet Takımları Kocaeli'de yapılacak Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kovanlık Ortaokulu Müdürü Şakir Karataş ve Antrenör Beden Eğitimi Öğretmeni Tarık Gül ile birlikte yarışlardan dönen bisiklet takımı kafilesini, saat 01.30'da Kovanlık Mahallesi girişinde öğrenci velileri ile bir grup vatandaş meşalelerle karşıladı. Velilerden Ali Yılmaz, Beden Eğitimi Öğretmeni Tarık Gül ve Okul Müdürü Şakir Karataş'a çiçek vererek elde edilen başarıdan dolayı tebrik etti.

  Beden Eğitimi Öğretmeni ve aynı zamanda Bisiklet Takımı antrenörü Tarık Gül "Hedefimize ulaştık. Önce Antalya 1'incisi olduk. Aydın'da da Yıldız Kızlarda 1'inci, Yıldız Erkeklerde 3'üncü olduk. Amacımız Kocaeli'de de başarı elde etmek" diye konuştu.

  Yıldız Erkekler takımından Hamza Ünsal "Bizim için farklı bir tecrübe oldu. İnşallah Türkiye Kupası'nda daha iyi derece elde ederiz" dedi. Yıldız Kızlar takımından Hafize Yıldız da "Birinci olduk heyecanlıyız, inşallah Türkiye Kupası'nda da birinci oluruz" sözleriyle duygularını dile getirdi.

  FOTOĞRAFLI

  Görüntü dökümü:

  Aydın Söke'deki yarışlardan görüntüler

  Mahallesinin meşalelerle ve alkışlarla karşılaşmaları

  Çiçek verilmesi

  Tarık Gül röp.

  Hamza Ünsal röp

  Hafize Yıldız röp.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow