Doyran'da yerel üretici tezgahları yenileniyor

Doyran'da yerel üretici tezgahları yenileniyor
Doyran'da yerel üretici tezgahları yenileniyor

 


ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, muhtar buluşmalarında dile getirilen bir talebi daha yerine getiriyor. Konyaaltı ilçesi Doyran Mahallesi'nde yerel üreticilerin ürünlerini sunma imkanı bulduğu pazar yerine üreticiler için modern tezgahlar yapılıyor. Pazar yerindeki tezgah sayısı da artırılıyor.


Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, muhtarların acil taleplerini hayata geçiriyor. Başkan Böcek, Konyaaltı mahalle muhtarlarıyla buluşmasında Doyran pazar yerindeki üretici satış tezgahlarının çürüdüğünü belirterek, yenilenmesini isteyen Doyran Çamlıbel Mahalle Muhtarı Halil Özcan'ın talebini yerine getirdi.


MODERN TEZGAHLAR YAPILIYOR


Başkan Böcek'in talimatıyla Doyran, Çamlıbel ve Gökçam mahallelerindeki üreticilerin direkt tüketici ile buluştuğu pazar alanında yenileme çalışması başlatıldı. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, özellikle hafta sonu yüzlerce vatandaşın alışverişini yaptığı pazar alanında eskiyen ve yıkılan tezgahların yerine modern tezgahlar yapıyor. Yetersiz tezgah sayısını artıran Büyükşehir Belediyesi, pazarcı esnafının olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi için de tezgahların üzerini kapatıyor.


TALEBİMİZ HEMEN YERİNE GETİRİLDİ


Doyran ve çevresindeki üreticilerin ürünlerini vatandaşla buluşturduğu pazar yerinin özellikle hafta sonları yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Muhtar Halil Özcan, “Esnafımızın satış yaptığı tezgahlarda göçme yaşandı. Ayrıca pazar tezgahları yetersiz olduğu için esnaf da ürünlerini yerlere sermek zorunda kalıyordu. Muhtar buluşmasında pazar tezgahlarımızın yenilenmesi talebimizi ilettik. Talebimiz hemen yerine getirilerek, çalışma başlatıldı. Şu anda 19 yeni tezgah yapılıyor. Başkanımız Muhittin Böcek'e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim" diye konuştu.


ESKİ TEZGAHLAR ÇÜRÜMÜŞTÜ


Doyran Mahalle Muhtarı Muharrem Akman da Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'e pazarcı esnafının sesini duyduğu için teşekkür etti. Esnaf Hasan Buzkıran ise “Pazarcı esnafımızın önceden satış yaptığı tezgahlar kötüydü, direk ayaklarında çürükler vardı, bu yüzden göçme yaşandı. Üzücü durumlar yaşanabilirdi. Büyükşehir Belediyemiz şimdi bu tezgahları yeniliyor. Çok mutluyuz" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS