Dünya şarkıları yankılandı

Dünya şarkıları yankılandı
Dünya şarkıları yankılandı

 

Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA'nın Kemer İlçesi'nde uluslararası 'Yabancı Kadınlar Şenliği' düzenlendi. 'Her Kadın Eşsizdir' konulu yabancı kadınların portrelerinden oluşan bir de fotoğraf sergisi açıldı.

Lider Kadınlar Platformu'nun kurucusu ve proje yöneticisi Zera Vareldzhi'nin organizasyonu, Kemer Belediyesi'nin de işbirliğinde Atatürk Parkı'nda bu yıl ilki gerçekleşen '1. Kemer Yabancı Kadınlar Şenliği'ne Antalya'da yaşayan yerleşik yabancılar ile tatil yapan turistlerin ilgisi yoğun oldu.

OPERA SANATÇILARI GELDİ

Sunuculuğunu Antalyalıların yakından tanıdığı Azeri sanatçı Sevil Çakar'ın üstlendiği şenliğe, Rusya'nın başkenti Moskova'dan opera sanatçıları Zülfiya Habibullaeva ile Nailya Dusmetova da özel davetli olarak katıldı, şenliğin onur konukları oldu.

Antalya'da yaşayan İrina Yalçın (Polonya), Gülcan Dari Usupbaeva (Kırgızistan), Zera Vareldzhi (Kırım), Sevil Çakar da (Azerbaycan) solist sanatçılar olarak sahne aldı.

HER DİLDEN ŞARKILAR

Şenlikte Rusya'dan gelen konuk sanatçılar Zülfiya Habibullaeva ile Nailya Dusmetova opera diliyle Rus bestecilerin eserlerini, Rusça neşeli şarkıları yorumladı. Solist sanatçılar da Türkçe, Kırgızca, Azerice, Rusça, Polonyaca şarkılar seslendirdi, birçok şarkıya izleyenler hep bir ağızdan eşlik etti.

SANATÇILARA ALKIŞ YAĞDI

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun da ilgiyle izlediği şenlik, Türk ve yabancı uyruklu kadınların birlikte danslarıyla sona erdi. Projeye sesleriyle, danslarıyla destek veren sanatçılar alkış yağmuruna tutuldu.

'KADIN EŞSİZDİR' SERGİSİ

Konserin ardından Zera Vareldzhy'nin küratörlüğünde hazırlanan Antalya'da yaşayan yerleşik yabancı kadınların portre ve yaşam hikâyelerinden oluşan 'Her Kadın Eşsizdir' adlı fotoğraf sergisi açıldı.

Zera Vareldzhy, "Türkiye'de yaşayan yabancı kökenli kadınlara karşı önyargılı davranışlar son bulsun, duvarlar yıkılsın, kültürler kaynaşsın, tüm dünyaya barış gelsin" sloganıyla yola çıktıklarını belirtti.

BAŞKANDAN TEŞEKKÜR PLAKETİ

Birçok ülkeden yabancıların yaşadığı Kemer'in belediye başkanı Necati Topaloğlu, organizasyona emeği geçenlere plaket ve hediyelerle teşekkür etti. Topaloğlu, '1. Kemer Yabancı Kadınlar Şenliği'nin her yıl tekrarlanacağını söyledi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS