Evsizler Bimekan'da mutlu

Evsizler Bimekan'da mutlu
Evsizler Bimekan'da mutlu

 


ANTALYA, (DHA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi, Bimekan'da 90 evsizi sıcak bir yuva ortamında ağırlıyor. Bimekan'da kalan vatandaşlar "Unutulmamak ve zor günümüzde bize sahip çıkılması kendimizi iyi hissetmemizi sağlıyor" diyerek Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.


Antalya Büyükşehir Belediyesi, yağış, fırtına ve soğukların etkili olduğu Antalya'da sokakta yaşamlarını sürdürmek zorunda olan vatandaşlara sıcak bir yuva sunuyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, evsizler için oluşturduğu Bimekan'da beslenme, barınma ve sağlık hizmetleri gibi temel ihtiyaçları karşılıyor.


ÖZ BAKIMLARI YAPILIYOR


Misafirhane mantığı ile oluşturulan Bimekan'da gidecek yeri olmayan ve sokakta yaşamak zorunda olan vatandaşlara öz bakım hizmetlerinin yanı sıra giyim yardımında da bulunuluyor. Ayrıca memleketine gitmek isteyenlere de yardım ediliyor. Misafirlerin saç sakal kesimleri yapılıyor, kişisel bakımları için malzemeleri tedarik ediliyor.


BU SENEKİ ŞARTLAR DAHA İYİ


Yangında ailesini kaybeden ve iki yıldır evsiz olan Uğurcan Yılmaz, Bimekan'da kendileri için sağlanan şartlardan çok memnun olduklarını belirterek, "Temiz yataklarda yatıyoruz, banyomuzu yapıyoruz, sabah ve akşam yemeğimiz veriliyor, giyecek yardımı da alıyoruz. Yetkililer bizleri burada ziyaret ederek ilgileniyor, ihtiyaçlarımızı soruyor. Bu soğukta başımızı sokabilecek bir yerimiz var" dedi.


DÖRT DÖRTLÜK HİZMET ALIYORUZ


Mehmet Dersin de bir senedir evsiz olduğunu söyleyerek, şöyle konuştu: "Şu anda imkanlarım çok kısıtlı o yüzden burada kalıyorum. Sabah sıcak çorbamızı içiyoruz, akşam yemeğimizi yiyoruz. Otel konforundaki yataklarda kalıyoruz, dört dörtlük hizmet alıyoruz. Büyükşehir Belediyesi'ne çok teşekkür ederim."


UNUTULMAMAK KENDİMİZİ İYİ HİSSETTİRİYOR


54 yaşında olan ve iş bulmak ümidiyle Antalya'ya gelen Metin Özarslan ise, "Daha önce turizm sektöründe çalıştım. Şef garsonluk yaptım. Şu anda iş arıyorum ve turizm sezonun açılmasını bekliyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek bizlere böyle güzel imkanları sağladığı için Allah razı olsun. Biz evsizler dışarıda çok zor şartlarda yaşıyoruz. Bizleri unutmayıp bu hizmetler sunulduğu zaman kendimizi iyi hissediyoruz" diye konuştu. 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS