Fetih coşkusu başlıyor

Fetih coşkusu başlıyor

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA'nın fethinin 812'nci yıldönümü kutlamaları kapsamında 3 Mart Pazar günü Sahil Antalya Yaşam Parkı'nda Fetih Yürüyüşü gerçekleştirilecek. Fetih yürüyüşüne Diriliş Ertuğrul dizisinin yıldızı oyuncu Engin Altan Düzyatan ve ses sanatçısı Uğur Işılak da katılım sağlayacak.
Antalya'nın fethi kutlamaları bu yıl da 1-5 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen kutlamaların hazırlıkları tamamlandı. 
Fetih Yürüyüşü, Fetih Koşusu, Uluslararası Antalya Kongresi'nin yanı sıra, Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi Solo Türk de gökyüzünü şenlendirecek. Kutlamalar, 1 Mart 2019 Cuma günü saat 10.00'da AKM Fuaye alanında; 'Selçuklu Sikkeleri Sergisi', 'Antalya'da Türk-İslam Medeniyetinin İzleri Fotoğraf Sergisi've Antalya Olgunlaşma Enstitüsü 'Antalya Selçuklu Kitabeleri Taştaki Emanetler Sergisi'nin açılışları ile başlayacak.
Geçen yıllarda halkın yoğun katılımıyla gerçekleştirilen fetih coşkusuna bu kez ünlü sanatçılar da eşlik edecek. 3 Mart Pazar günü Sahil Antalya Yaşam Parkı Konyaaltı Kent Meydanı karşısından başlayacak olan yürüyüş, Olbia Meydanı'nda son bulacak. Fetih Yürüyüşü'ne Diriliş Ertuğrul dizisinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan da katılacak. Osmanlı imparatorluğunun kuruluşunu konu alan Diriliş Ertuğrul'un 'Ertuğrul Bey'i olan Düzyatan, fetih coşkusunu Antalyalı sevenleriyle yaşayacak. Yürüyüşün ardından 'Solo Türk' özel bir gösteri sunacak. Kutlamalar kapsamında Uğur Işılak da konser verecek.


 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS