Fevzi Çakmak eğitim üssü oluyor

Fevzi Çakmak eğitim üssü oluyor
Fevzi Çakmak eğitim üssü oluyor

 

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi'nin, mülkiyet ve imara ilişkin sorunlarını çözdükten sonra Fevzi Çakmak Mahallesi'ne 3'üncü okul yatırımı geldi. Belediyenin tahsis ettiği arsaya 24 derslikli Mesleki ve Teknik Lise ile atölye binaları inşa edildi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde uzun yıllardır süren 2/B ve Vakıfla ilgili mülkiyet sorunları çözüldükten sonra Fevzi Çakmak Mahallesi'nde başlayan değişim ve gelişim artarak devam ediyor. Kepez Belediyesi'nin inşa ettiği bulvarlarla değerini artırdığı mahallede, gecekonduların yerine de site tarzı modern konutlar yükseliyor. Mülkiyet sorunlarının çözülmesi, imar yolarının açılması bölgeyi, kamu ve özel sektör yatırımları için de cazip hale getirdi.
ÜÇÜNCÜ OKUL YATIRIMI 
Bir dönem gecekondu sorunlarıyla boğuşan Fevzi Çakmak Mahallesi, şimdi okul yatırımlarıyla eğitim üssü haline geliyor. Mülkiyet sorunlarının olduğu dönemde bir okul binasının olmadığı mahalle, üçüncü okuluna kavuştu. Mahalle sakinleri, geçtiğimiz yıllarda 16 derslikli Spor Lisesi ile 24 derslikli ilkokula kavuşmanın sevincini yaşamıştı.
BELEDİYE LİSE İÇİN ARSASINI TAHSİS ETTİ
Kepez Belediyesi, bir arsa tahsisiyle Fevzi Çakmak Mahallesi'ndeki 7 bin 135 metrekare arsasını da okul yeri olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na tahsis etti. Bakanlık da arsa üzerine 24 derslikli Kütükçü Mesleki ve Teknik Lise ile atölye binalarını inşa etti. Antalya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'nın ihalesini gerçekleştirdiği okulun yapımı tamamlandı. Kepez Belediyesi, eğitim vermeye hazır hale gelen lisenin çevresindeki imar yollarını ulaşıma açıyor.
2/B BİTTİ YATIRIM GELDİ
“En çok sevdiğimiz şey yeni okullar yaptırmak" diyen Başkan Hakan Tütüncü, belediyenin arsalarını okul yeri olarak tahsis ederek ve okul alanlarındaki imar sorunlarını çözerek Kepez'e, son 12 yılda 130'dan fazla okul kazandırdıklarını söyledi. Başkan Tütüncü, mülkiyet ve imara ilişkin sorunları çözerek Fevzi Çakmak Mahallesi'nde değişimi başlattıklarını belirterek, "2/B problemi ortadan kalkınca eğitim yatırımları, 2/B'nin çözüldüğü mahallelerde yapılabilir hale geldi. 2/B sıkıntısından kurtardığımız Fevzi Çakmak Mahallesi'ne de, geçtiğimiz yıllarda 16 derslikli Spor Lisesi ve 24 derslikli ilkokul kazandırmıştık. Şimdi de mahalleye, 7 bin 135 metrekare arsamızı okul yeri olarak tahsis ederek, 24 derslikli Mesleki ve Teknik Lise yatırımının gelmesini sağladık. Yapımı tamamlanan lise ve atölye binaları bölgenin lise ihtiyacını karşılayan, değerini artıran bir yatırım oldu" dedi.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS