AK Parti Finike'de Aladağ güven tazeledi

AK Parti Finike'de Aladağ güven tazeledi
AK Parti Finike'de Aladağ güven tazeledi

 

Suat SÖĞÜT/FİNİKE, (DHA)- AK PARTİ Finike İlçe Başkanlığı'nın tek listeyle yapılan 7. olağan kongresinde mevcut Başkan Osman Aladağ, yeniden seçildi.
AK Parti Finike 7. Olağan İlçe Kongresi, portakal çiçeği düğün salonunda yapıldı. Kongreye, AK Parti Antalya milletvekilleri İbrahim Aydın, Atay Uslu, Kemal Çelik, Tuba Vural Çokal, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, AK Parti Antalya İl Başkanı Ethem Taş, Kadın Kolları İl Başkanı Esra Özkoç, AK Parti il ve ilçe teşkilatları, ilçe başkanları, partililer ve delegeler katıldı. 
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kongrede, divan başkanlığına AK Parti il yönetiminden Ayhan Ateş seçildi. Divan heyeti oluşturulmasının ardından açılış konuşması yapan Ayhan Ateş, salgın nedeniyle maske, mesafe ve hijyen kurallarının önemine dikkati çekti.
Kongrede konuşan Antalya Milletvekili Atay Uslu da kongrelerin yenilenme, gençleşme ve dinamizmi yakalama süreçleri olduğunu belirterek, "AK Parti her kongreden sonra bu süreci yakaladı" dedi. AK Parti'nin 18 yılda büyük hizmetler yaptığını anlatan Milletvekili Uslu, "AK Parti yola çıktı, millet destek verdi. Millet destek verdi, AK Parti başardı. AK Parti başardı, millet daha çok destek verdi. Destek ve başarı döngüsü bizi bu noktaya getirdi. Bu başarı döngüsüyle Finike kazandı, Antalya kazandı ve Türkiye kazandı. Memleketimiz kazandı. Milyonlarca mazlum kazandı. Dünyanın en büyük havalimanını yaptık, üçüncü köprüyü yaptık, Osmangazi'yi yaptık. Karadeniz'de doğalgazı bulduk. İnşallah Akdeniz'de de petrolü bulacağız. Çalışacağız. Çalışırsak bunlar gerçekleşecek. Kendi otomobilimizi yapacağız. Şimdi uzay ligine çıkıyoruz. Kendi İHA'mızı, kendi SİHA'mızı yaptık. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak Türkiye'ye büyük hizmetler vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.
'ŞİMDİ ORAYI KENDİLERİ PARALI HALE GETİRDİ'
CHP'li belediye başkanlarını da eleştiren Atay Uslu, "Yerel seçimlerde bazı yerlerde bir kırılma yaşadık. Antalya'da, Finike'de farklı ilçelerde. Ama yerel seçimlerin üzerinden geçen 500 gün muhasebesini yaptığımızda emin olun sıfır bile değil, eksideler. Birçok yerde geriye gittiler. Menderes Türel, Finike'de Altuncan Hatun plajını hanımlara ücretsiz yapmıştı. Tüm CHP'liler orası yapılırken, 'Siz orayı peşkeş çekeceksiniz, orayı açtırmayacağız, yaptırmayacağız' dediler. Şimdi orayı kendileri paralı hale getirdi. Olacak iş değil" dedi. 
'BU İSMİN KULLANILMASI TARİHİMİZE SAYGISIZLIKTIR'
Plajın adının değiştirilmesine de tepki gösteren Uslu, "Altuncan Hatun plajının ismini değiştirdiler. Oranın adı Andrea Doria Koyu. Bu kim biliyor musunuz? Akdeniz'de Barbaros Hayrettin Paşa ile savaşan haçlı komutanı. Onun ismi buraya verilmiş. O bizim için bir ayıptı. Menderes Başkan geldi burayı Altuncan Hatun olarak değiştirdi. Buranın ismini tekrar Radyofor diye değiştirdiler ama makbuzlarda hala Andrea Doria olarak geçiyor. Bu ismin kullanılması tarihimize saygısızlıktır" diye konuştu.
'PARK YAPAMIYORSANIZ GELİN BİZDEN DESTEK İSTEYİN'
Daha önceden yapılmış parkların adının değiştirilmeye çalışıldığını da anlatan Uslu, "İsim değişikliğini sadece plajda yapmadılar. Finike'de Abdülhamit Parkı vardı. Onun ismini değiştirmeye çalıştılar. 1980'lerde yapılan Atatürk Parkı var. Tabelayı şöyle değiştirdiler; Atatürk Parkı 2019- 2020. Başkanın kendisine de söyledim. Park yapamıyorsanız gelin bizden destek isteyin. Yaptıktan sonra ismini istiyorsanız Kemal Kılıçdaroğlu koyun ama mevcutları değiştirmeyin. Bunu yapmak beceriksizliktir. CHP'nin yerel yönetim anlayışının sonucu bu" dedi.
'BU BİZİM YAPTIĞIMIZ İŞE SAYGISIZLIKTIR'
Dönemin belediye başkanı Menderes Türel'in hizmetlerinden bahseden AK Parti Antalya İl Başkanı Ethem Taş da, CHP'li belediye başkanlarını eleştirdi. İl Başkanı Taş, "Biz başkanlara dedik ki 'Ey CHP'li başkanlar bizim yaptığımız işin temizliğini yapın, boyasını badanasını yapın başka bir şey yamanıza gerek yok'. Bunlar ne yapmışlar. Muhittin Böcek'le Mustafa Geyikçi, Altuncan Kadınlar Plajını, Radyofar aile plajı yapmışlar. Levhayı yenilemişler. 40- 50 bin lira harcamışlar. Bu bizim yaptığımız işe saygısızlıktır. Bu ahlaki bir tavır değildir. Biz kadınlara önem veriyoruz. Menderes Türel, kadınlar plajı olarak açtı. Herkesin girebileceği uzun bir plaj varken 1 kilometrelik hatun plajı onların gözüne battı" diye konuştu.   
Hedeflerinin 2023 olduğunu vurgulayan İl Başkanı Ethem Taş, "2023'e emin adımlarla yürüyoruz. İl Başkanı olarak dava arkadaşlarımdan, yol arkadaşlarımdan bir tek isteğim var. Bizim hedefimiz 2023. Biz 2023'e hazırlanıyoruz. 2023 yılında Antalya'da yüzde 50'yi geçmek istiyoruz. Sizlerin desteğiyle Cumhurbaşkanımızı yeniden seçeceğiz" dedi. 
7. olağan kongrede yeniden aday olan İlçe Başkanı Osman Aladağ da başkanlığı döneminde geçirdikleri seçim süreçleri hakkında bilgi aktardı. Parti yönetiminin teveccühü ile yeniden aday olduğunu anlatan İlçe Başkanı Osman Aladağ, yaş ortalaması 37 olan yeni bir yönetim oluşturduklarını belirterek, dinamik bir ekiple faaliyetlerini yürütmeye devam edeceklerini kaydetti. 
Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kongre sürecine ilişkin yaptığı konuşma ekrana yansıtıldı. Faaliyet raporu ile gelir gider hesap cetvelinin de oylanarak kabul edildiği kongrede daha sonra tek listeyle seçime gidildi. 400 delegeden, 209'unun oy kullandığı seçimde 202 delegenin oyunu alan Osman Aladağ, yeniden başkan seçildi. 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS