Havuzdan 66 madalya çıktı

Havuzdan 66 madalya çıktı
Havuzdan 66 madalya çıktı

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYASPOR Yüzme Takımı'nın 13, 14 ve 15 yaş grubundaki sporcuları, Antalya'da düzenlenen müsabakada 3 kategoride de birinci sırada yer alırken, toplam 66 madalyanın sahibi oldu.

Muratpaşa Belediyesi Süleyman Erol Yüzme Havuzunda, 13 Yaş ve Üzeri Ön Eleme Yüzme Müsabakaları düzenlendi. Giresun'da düzenlenecek bir sonraki Türkiye Şampiyonası'na katılmak için özel antrenman yapan Antalyaspor'un Türkiye Şampiyonu ve rekortmeni sporcuları, son dönemde katıldıkları yoğun müsabaka programı nedeniyle, yorgunluk yaşamamaları için bu yarışlarda dinlendirildi. Antalyaspor Yüzme Takımı, bu müsabakaya 13, 14 ve 15 yaş grubundaki diğer 25 sporcu ile katılım sağladı. Antalyaspor, bu yaş gruplarında en çok dereceye giren sporcu sayısına sahip kulüp olarak, bir kez daha en başarılı takım olarak dikkat çekti.

HER YAŞ GRUBUNDA BİRİNCİLİK

Müsabakalarda, 13 yaş grubunda Antalyaspor 12 birincilik, 8 ikincilik, 12 üçüncülük elde ederek, 2'nci Fenerbahçe ve 3'üncü Antalya GSK'nin önünde ilk sırada yer aldı. 14 yaş grubunda 9 birincilik, 6 ikincilik, 2 de üçüncülük alan Antalyaspor yüzme takımı birinci olurken, Fenerbahçe ikinci, Nil Spor Kulübü üçüncü oldu. 15 yaş grubunda ise 5 birincilik, 8 ikincilik, 4 de üçüncülük kazanan kırmızı beyazlı yüzücüler birinci sırada yer alırken Fenerbahçe ikinci, Kocaeli Yıldızlar takımı da üçüncü sırayı elde etti. Antalyaspor, müsabakalar sonunda toplamda 26 birincilik, 22 ikincilik, 18 de üçüncülük elde etti.

Antalyaspor Yüzme ve Sutopu Şube Koordinatörü Murat Yılmaz, sporcular, aileleri ve antrenörlerini zorlu pandemi şartlarında azimle, hırsla çalışarak elde ettikleri dereceler nedeniyle kutlarken, “Başarılardan dolayı kulübümüzü gururlandırdıkları için bir kez daha kutlar, sağlıklı ve başarılı güzel bir gelecek dileriz. Doğru yoldan ayrılmadan hedeflerimize doğru ilerliyoruz" dedi.

SÜPÜRGECİ DENEYİM KAZANIYOR

Türkiye'deki çeşitli kulüplerden ve bazı Avrupa ülkelerinden toplam 306 sporcunun katıldığı, Uluslararası 2. Turkcell Kupası yüzme müsabakaları ise Edirne'de gerçekleştirildi. Geçen sezon elde ettikleri derecelere göre katılımcı sporcuların belirlendiği müsabakalarda, Antalyaspor'u Sevim Eylül Süpürgeci temsil etti. Süpürgeci, 200, 400, 800 ve 1500 metre müsabakalarında sabah seansındaki elemeleri geçip akşam seansındaki finallere katılma başarısı gösterdi. Rekortmen sporcu, katıldığı 200, 400 ve 800 metre müsabakalarında kendi derecelerini geliştirdi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS