{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hayırsever aile, arsasını Milli Eğitim'e bağışladı

Hayırsever aile, arsasını Milli Eğitim'e bağışladı
Hayırsever aile, arsasını Milli Eğitim'e bağışladı

 

ANTALYA,(DHA) - ANTALYALI hayırsever Ayşe- Yakup Esen çifti, üzerinde ilkokul bulunan 5 bin metrekarelik arsasını Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışladı. Bağış protokolüne hayırsever çift ile birlikte imza koyan Antalya Valisi Ersin Yazıcı, aileyi kutladı.

Hayırsever Yakup Esen ve Ayşe Esen'i tebrik eden Vali Yazıcı, "Bugün yine güzel bir protokolü hep birlikte imzalayacağız. Kepez ilçemizde Altınova Esen İlkokulu'nun olduğu 5000 metrekare arsayı Yakup Bey Millî Eğitim Bakanlığı'mıza bağışladı. Hayırseverlerimiz Akseki Murtiçi'nde de bir cami yaptırmış. Allah hayırlarını kabul etsin" dedi.

EĞİTİME DESTEK VERMEK GÖREVİMİZ

Antalya'da çok sayıda hayırsever olmasına rağmen hem nüfus artışı hem de Antalya'nın sürekli göç alması nedeniyle okul ihtiyacının sürekli devam ettiğine değinen, devletin ve hayırseverlerin destekleriyle bu ihtiyacı karşılayacaklarına inandığını ifade eden Yazıcı, şunları söyledi:

"Bir toplumun bütün değerlerini kültürünü, medeniyetini nesilden nesile aktarabilmek sağlıklı bir talim ve terbiye programıyla mümkündür. İyi planlanmış eğitim politikası, içeriği iyi belirlenmiş müfredat ve tabi ki fiziki alt yapı çok önemlidir. Fiziki alt yapı konusunda son 15 yıldır Türkiye Cumhuriyeti'nin her noktasında bir taraftan devlet bütçesi bir taraftan da değerli hayırseverlerimizin katkılarıyla çok önemli mesafeler alındı. Eğitim kurumlarımız, pansiyonlarımız, Spor salonlarımız, okul çevrelerimiz gerçekten çok nitelikli bir hale geldi. Ancak Antalya'nın nüfusunun sürekli artması sürekli yeni derslik ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Özellikle pandemi sürecinde çocuklarımızın daha sağlıklı ve güvenli eğitim alabilmesi için yeni dersliklere, yeni okullara ihtiyacımız var. Bu süreçte eğitime destek vermek bir hayır bir gönül işi olmaktan ötede bir vatandaşlık görevidir. Hayırsever vatandaşlarımızı bu bilinçle eğitime destek vermeye davet ediyoruz."

KURALLARA MUTLAKA UYALIM

Yeni eğitim öğretim yılının açılmasıyla birlikte okullarda yüz yüze eğitimin başladığına da değinen Antalya Valisi Ersin Yazıcı, öğrenci, veli ve öğretmenlerin maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaya özen göstermelerini, yüz yüze eğitimin devam edebilmesi adına alınan tedbirlere harfiyen uyulmasını rica etti.

Protokolün imzalanmasının ardından Vali Ersin Yazıcı, hayırsever Ayşe- Yakup Esen çifti ile hatıra fotoğrafı çektirip, katkılarından ötürü tekrar teşekkür etti.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS