Her biri 'hijyen elçisi' oldu

Her biri 'hijyen elçisi' oldu
Her biri 'hijyen elçisi' oldu

 


ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediyesi, 16 Ocak Dünya Hijyen Günü'nde 5 kreşinde eğitim gören 560 öğrenciye günlük hayatta dikkat edilmesi gereken hijyen kurallarını anlattı.


Muratpaşa Belediyesi'nin Çağlayan, Dutlubahçe, Konuksever, Münir Özkul ve Ermenek mahallelerinde bulunan Türkan Saylan kreşlerinin minik öğrencileri, dünyada ilk kez 2011'de Türkiye'de kutlanmaya başlayan 16 Ocak Dünya Hijyen Günü dolayısıyla, birer hijyen elçisi oldu.


Kreşlerde eğitimlerine devam eden 560 öğrenciye yönelik eğitim programında çocuklara günlük hayatta dikkat etmeleri gereken hijyen kuralları anlatıldı. Miniklere hijyen bilinci aşılamak için uygulanması gereken temizlik alışkanlıkları ile ilgili eğitici videolar izletildi, oyunlar oynatıldı, drama yapıldı. Eğitimde mikroplardan olabildiğince arındırılmış bir hayatın en temel unsurunun aslında el yıkamak olduğunun altı çizilirken, sadece el yıkama alışkanlığı kazanılmasıyla enfeksiyon hastalıklarının yüzde 45 oranla azalacağı vurgulandı.


Eğitim sonunda sertifikalarını alan öğrencilere hijyen alışkanlıkları karnesi de verildi. Hijyen alışkanlıkları karnesiyle evde öğrencilerin bu alışkanlıkları uygulayıp uygulamadığını velilerin de kontrol etmesi amaçlanıyor.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS