Hıfzıssıhha Kurulu'ndan yeni kararlar

Hıfzıssıhha Kurulu'ndan yeni kararlar

 

Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA İl Umumi İl Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüsle mücadele ile 17 Nisan Cuma günü 24.00'de başlayıp, 19 Nisan Pazar saat 24.00'e kadar sürecek olan iki günlük sokağa çıkma yasağıyla ilgili daha önce açıklanan bazı kararlarda değişiklikler yapıldı.

İçkili veya içkisiz tüm lokanta ve restoranlar ile pastane ve benzeri işyerleri, yeni düzenlenen çalışma saatleri doğrultusunda hafta içi ve hafta sonlarında 07.00- 22.00 saatleri arasında ve sadece paket servis, gel-al benzeri şekilde, müşterilerin oturmasına müsaade etmeden hizmet verebilecek.

Bu amaçla, tüm lokanta ve restoranlar ile pastane ve benzeri işyerleri oturma alanlarını kaldıracak ve bu alanlara müşteri kabul edilmeyecek. Çalışanlar maske takacak ve yaptığı işin niteliği elverdiği ölçüde eldiven kullanımı zorunlu hale getirildi. Bu işyerleri sokağa çıkma yasağı uygulanan günlerde kapalı tutulacak.

Şehir içi toplu taşıma araçlarının şoför ve yolcuları maske kullanacak ve araçlarda sosyal mesafe ve araç kapasitesinin yüzde 50'si kullanılabilecek. Toplu taşıma araçlarının duraklarında da maske kullanımı, sosyal mesafe kuralları uygulanacak.

Belediye ekmek fabrikaları, ekmek fırınları ve sadece ekmek üretiminin yapıldığı unlu mamul ruhsatlı işyerleri ile bu işyerlerinin sadece ekmek satan bayileri sadece ekmek ve unlu mamul satışı yapabilecek.

Gazete dağıtımı, sadece gazete şirketlerinin ring halinde çalışacak kendi dağıtım araçları, tespit edilecek içme suyu dağıtım bayileri, Kaymakamların başkanlığındaki komisyonlarca hazırlanacak ilçe ekmek dağıtım planı kapsamındaki ekmek dağıtım araçları, ekmek satış noktaları ve Vefa Sosyal Destek Birimleri aracılığıyla yapılacak. Gazete dağıtımının evlere servis şeklinde yapılmasının esas olduğu da belirtildi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS