İyi Parti'den uyuşturucuyla mücadele projesi

İyi Parti'den uyuşturucuyla mücadele projesi
İyi Parti'den uyuşturucuyla mücadele projesi

 

Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA) - İYİ Parti Antalya İl Başkanlığı, uyuşturucuyla mücadele için aileler ve çocuklarının eğitimlerini de içeren 'Bilinçli ol bağımlı olma' sloganlı bir proje başlattı. Uyuşturucuyla mücadelede uzman isimlerin olduğu bir de komisyon kuruldu.

İyi Parti Antalya İl Başkanlığı'nın uyuşturucuyla mücadele amaçlı projesi İl Başkanlığı'nda düzenlenen basın toplantısıyla duyuruldu. Toplantıya İl Başkanı Mehmet Başaran, Madde Bağımlılığı ile Mücadele ve Sosyal Uyum Komisyonu Başkanı Binnaz Acun, Prof. Dr. Gülay Şadan ve uzman isimlerden oluşan komisyon üyeleri katıldı.

Madde kullanımı ve bağımlılığın, çağımızın en büyük tehditlerinden birini oluşturmaya devam ettiğini belirten İyi Parti İl Başkanı Başaran, “Yaygınlığı ciddi boyutlara varmış ve önlemi alınmaya başlanmıştır ama maalesef ülkemizde de gitgide yaygınlaşan bu tehlike gençlerimizi çok olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Madde bağımlılığı toplum için sosyal, ekonomik, psikolojik birçok problemi de beraberinde getirmektedir" dedi.

Bağımlılığın bir tabu olarak görüldüğü ve fazla konuşulmadığı için zamanında fark edilemediğini anlatan Başaran, “Gençler bilgilendirilememekte ve yardımcı olunmakta vakit kaybedilmektedir. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in 'Ben bu yolu yanımda gençler olmadan yürümem' sözünden yola çıkacak olursak, gençlerimize iyi bir gelecek sunarken, onların sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için de mücadele etmemiz gerekiyor" diye konuştu.

Ülkemizde uyuşturucu kullanım yaşının 10'lu yaşlara düştüğüne dikkati çeken Komisyon Başkanı Binnaz Acun, mücadelenin sadece kamu kurumlarıyla yürütülmesinin yeterli ve mümkün olmadığı, başarı için topyekün mücadele gerektiğini söyledi. Acun, İyi Parti'nin de toplumsal ve sosyal sorumluluk gereği çocuklara ve gençlere yönelik uyuşturucu bağımlılığıyla mücadeleye destek olmak için bu projeyi başlattığını açıkladı.

Projede çocuklar ve gençlerin uyuşturucuya başlama nedenleri, uyuşturucuya yatkınlığın tanınması, uyuşturucudan korunma ve caydırıcı çalışmalar içerdiğini anlatan Acun, bağımlıları tedaviye teşvik ve yönlendirme oluşturulacağı, özellikle anneler olmak zere ebeveynler, çocuklar ve gençlere yönelikte bilinçlendirme ve eğitim çalışmaları yapılacağını dile getirdi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS