Karaloğlu: Camiler İslam toplumu için hayatın merkezidir

Karaloğlu: Camiler İslam toplumu için hayatın merkezidir
Karaloğlu: Camiler İslam toplumu için hayatın merkezidir

 


ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle İl Müftüsü Osman Artan, il müftü yardımcıları ve merkez ilçe müftülerini makamında kabul etti.


Ülkemizde her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası çeşitli etkinliklerle anılıyor. Vali Münir Karaloğlu, hafta münasebetiyle İl Müftüsü Osman Artan, il müftü yardımcıları ve merkez ilçe müftülerini makamında kabul edip haftalarını kutladı.


Tarih boyunca bütün dinlerin mabetleri olduğuna dikkat çeken Vali Karaloğlu, camileri dini hizmetlerin yürütüldüğü en önemli kurum olarak nitelendirdi. Camilerin milletimiz adına da çok önemli bir yeri olduğunu belirten Vali Karaloğlu, “Camiler İslam toplumu için hayatın merkezindedir. Şehirlerin de merkezindedir. İnsanların buluşma ve kaynaşma noktalarıdır. Camileri sadece bir ibadethane olarak görmemeliyiz. Peygamber efendimizden bu yana camiler ibadethane olması yanı sıra, birer okul, meclis binası, misafirhane, toplantı salonu gibi çeşitli amaçlarla da kullanılıyordu. Onun için camilerimizi daha işlevsel hale getirmeliyiz. Camilerimiz gençlerle ve kitaplarla dolan yaşam merkezi olmalı" diye konuştu.


Camileri yeniden şehirlerin ve toplumun merkezine dönüştürmek için din görevlilerinin büyük sorumluluğu olduğunu vurgulayan Vali Karaloğlu, tüm din görevlilerinin haftalarını kutlayıp, görevlerinde başarılar diledi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS