Bisiklet turuyla şehitleri andılar

Bisiklet turuyla şehitleri andılar
Bisiklet turuyla şehitleri andılar

 


Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA) - ANTALYA'nın Kaş ilçesinde Kınık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri 'Bayrağa ve Şehitlere Saygı Bisiklet Turu' düzenledi.


18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla Kınık Mahallesi'ndeki Kınık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde bisiklet turu yapıldı. Okulun önünde toplanan 40 öğretmen ve öğrenci, önce dev bir Türk bayrağı açtı. Ardından şehitler için saygı duruşunda bulunuldu. Sırtlarına ve bisikletlerine birer Türk bayrağı asarak, bisikletleriyle yola çıkan grup, önce Kınık merkezde bulunan Atatürk büstüne kadar pedal çevirdi. Atatürk büstüne çelenk koyarak, saygı duruşunda bulunan grup, İstiklal Marşı'nı okudu. Ardından önde ve arkada Kınık Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerinin aldığı önlemle D-400 karayoluna çıkan grup, vatandaşların alkışları eşliğinde 10 kilometre pedal çevirerek, okula döndü.


Okul Müdürü Erdoğan Demir, "Okulda düzenlediğimiz kutlama ve anma etkinliğine velilerimiz katıldı. Ancak biz Türk tarihinin bu önemli destanını farklı bir biçimde de duyurmak, daha çok sayıda insanımıza ulaşmak istedik. Biz de Çanakkale Zaferi'ni vatandaşlarımıza anımsatmak, şehitlerimizi anmak için bu farkındalık etkinliğini düzenledik. Çok ilgi gördü. Öğrencilerimizde de farkındalık oluşturduğumuza inanıyoruz" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS