Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği'nde yeni Başkan Çırak

Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği'nde yeni Başkan Çırak
Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği'nde yeni Başkan Çırak

 

Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA)- ANTALYA'nın Kaş ilçesinin en etkin sivil toplum kuruluşlarından biri olan Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği'nin yapılan genel kurulunda başkanlığa Aydın Çırak seçildi. Derneğin yaklaşık 10 yıldır başkanlığını yürüten Dr. Munise Ozan seçimi kaybetti.

Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği'nin geçen hafta çoğunluk sağlanamadığı için yapılamayan genel kurulu, bu hafta yapıldı. Kaş Kültürevi'nde gerçekleştirilen kongreye Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Kaş eski belediye başkanları Halil Kocaer, Abdullah Gültekin, Kaş Kent Konseyi Başkanı İsmail Gökçe, turizmciler ve dernek üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından divan oluşumuna geçildi. Divan başkanlığına Ercan Hacıvelioğlu seçildi. Ardından başkan adayları Dr. Munise Ozan ve Aydın Çırak birer konuşma yaptı.

Mevcut Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Dr. Munise Ozan, "Kaş'ın ve Kaşlının aldığı her nefeste turizm var. Kimse 'bunun dışındayım' diyemez. Kaş'ın her noktasında turizm var. Kaş'ta dernek olarak Kaş'ın tarihini, doğasını, denizini korumaya yönelik olarak projeler geliştirdik. Sürdürülebilir turizmi ancak koruyarak, geliştirerek yapabileceğimize inanıyoruz. Harnup pekmezi üreten kadın, Akdeniz fokları, yayladaki çobanı, sedir ormanları, orfoz balığı, batıkları, ormanları, dağları, plajları, tarihi, doğası bunlar Kaş'ın zenginliği. Bunları koruyarak kullanmak, geleceğe taşımak için projeler ürettik. Birçok uluslararası projeye imza attık. Kaş için yine ekibimizle birlikte adayım" dedi.

Başkan adayı Aydın Çırak da "Seçimler bir bayrak yarışıdır. Biz Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği'nin bayrağını daha yükseklere taşımak için aday olduk. Seçim sürecinde şahsıma yönelik olarak olumsuz suçlamalar yapıldı. Ben ve ekibim hiçbir partinin adayı değiliz. Benim aklım da, fikrim de, yolum da Mustafa Kemal Atatürk'ün yoludur. 'Kaş'ı mafyaya teslim etmeyelim' diye ben ve ekibime suçlama yapıldı. Ben Kaş'ın geleceğini korumak için, Kaş turizminin sürdürülebilir olması için, turizm esnafının haklarını korumak için, rantiyecilere, şantiyecilere karşı mafyayım. Bunun dışında bir mafyalığım yok" diye konuştu.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Son yılların en çekişmeli genel kurulu olan seçimde derneğin kayıtlı 549 üyesinden 325'i oy kullandı. Geçerli olan 323 oyun 166'sını alan Aydın Çırak, Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği'nin yeni başkanı oldu. Eski başkan Dr. Munise Ozan ise 157 oyda kaldı.

Kaş Turizm Derneği'nin yeni yönetim kurulunda Nihat Tokgöz, Hatice Yıldırım Bilgin, Abdullah Hamarat, Mehmet İzat, Ayşe Şeyda Maraş, Hayri Yabacı, Zümrüt Ziynetim Kaçar ve Halil Günay yer aldı. Denetim kurulu üyeliklerine de Sedat Şavran, Erdoğan Metin Öztürk ve Yusuf Koçlu seçildi.

Seçim sonunda iki aday da birbirini kutladı. Dr. Munise Ozan, yeni başkan Aydın Çırak'a başarı diledi. Yeni Başkan Aydın Çırak da "Herkese teşekkür edeceğiz. Kaş için hep birlikte çalışacağız. Çünkü başka Kaş yok" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS