Kaş'ta hayvan ve doğal hayat sergisi

Kaş'ta hayvan ve doğal hayat sergisi
Kaş'ta hayvan ve doğal hayat sergisi

 


Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA) - ANTALYA'nın Kaş ilçesinde faaliyet gösteren, üyelerinin çoğunluğu yerleşik yabancılardan oluşan Kaş Çocukları İçin Çalışkan Arılar Derneği öncülüğünde organize edilen 'Hayvan ve Doğal Hayat' konulu resim sergisi açıldı.


Kaş Kültürevi'ndeki serginin açılışına Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Evren, Kaş Çocukları İçin Çalışkan Arılar Derneği Başkanı Neriman Ünal, dernek üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve Kaşlılar katıldı.


Dernek Başkanı Neriman Ünal, "Bu serginin bu yıl üçüncüsünü açıyoruz. Düzenlediğimiz hayvan ve doğal hayat konulu yarışmaya Kaş'ta eğitim öğretim gören 150 ilk ve ortaokul öğrencisi katıldı. 36 resim ödül aldı. Bu yarışma ile çocuklarımıza, doğa ve hayvan sevgisi aşılamak istiyoruz. Çünkü doğayı ve hayvanları seven çocuklar, insanları da sever. Yarışmada dereceye giren ve mansiyon kazanan çalışmaları burada sergiliyoruz. Dernek olarak bu öğretim yılında 250 öğrencimize bot ve kaban aldık. 26 öğrencimize aylık 250 lira eğitim bursu veriyoruz. Çalışmalarımız çocuklarımızın mutluluğu için" dedi.


İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan "Bu yarışma ve sergi çocuklarımızda doğa ve hayvan sevgisi konusunda farkındalık yaratıyor. Geleceğe ümitle bakmamızı sağlıyor. Türkiye'nin 2023 vizyonuna uygun bir çalışma. Ayrıca Kaş Çocukları İçin Çalışkan Arılar Derneği üyelerine, eğitime verdikleri katkılar dolayısıyla teşekkür ediyorum" diye konuştu.


Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Halil Kocaer ve diğer protokol üyelerince yarışmada dereceye giren öğrencilere, para ve hediye çeki ödülleri verildi. Bir ay açık kalacak sergide kuru boya çalışmalarından oluşan ve ödül alan 36 resim yer alıyor.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS