Kaş'ta Turizm Haftası kutlamaları

Kaş'ta Turizm Haftası kutlamaları
Kaş'ta Turizm Haftası kutlamaları

 


Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA) - ANTALYA'nın Kaş ilçesinde Turizm Haftası dolayısıyla kortej yapıldı.


Kaş Kaymakamlığı ve Kaş Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Turizm Haftası kutlamaları, Atatürk Bulvarı'ndan Cumhuriyet Alanı'na kadar süren kortej yürüyüşüyle başladı. Cumhuriyet Alanı'ndaki törende, Atatürk Anıtı'na çelenkler konuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Kortej yürüyüşüne ve alandaki kutlamalara Kaymakam Ulaş Akhan, Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Jandarma Komutanı Hakan Öztürkmen, Emniyet Müdürü Orhan Tezcan, CHP İlçe Başkanı Mehmet Vural Arıkan, MHP İlçe Başkanı Cemil Kolak, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, belediye meclisi üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


Davul zurna eşliğinde yapılan yürüyüş sonrası Cumhuriyet Alanı'nda Atatürk İlk ve Ortaokulu, Kaş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Likyalı Yörükler Patara Halk Oyunları ekipleri, Türkiye'nin çeşitli yörelerinden halk oyunları oynadı. Kaş Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan el sanatları sergileri açıldı. Ardından deniz sezonun ilk teknesi olarak 'Destina' adlı tekne denize indirildi. Katılımcılar tarafından yöresel bir yemek olan keşkek dövüldü. Kazanlarda pişirilen keşkek katılımcılara ikram edildi. Kutlamaların ilk günü Cumhuriyet Alanı'ndaki yerel sanatçıların konseriyle sona erdi.


Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, "Kaş ülkemizin ve dünyanın çok önemli kültür, doğa, tarih, kısacası alternatif turizm merkezi haline gelmiştir. Kaş'ta her geçen gün turizm alternatiflerini çeşitlendiriyoruz. Her yıl değişik aktiviteleri turizme sunuyoruz. Bu da Kaş'a olan ilgiyi artırıyor. Biz de turizmin alt yapısına yapılacak olan katkıların hepsini yapıyoruz, yapacağız. Bu turizm sezonunda Kaş'a olan ilgi artacak. Çok iyi bir sezon geçireceğiz. Kaş'a gelecek konuklarımızı en iyi şekilde ağırlayacağız" dedi.


Kaymakam Ulaş Akhan da "Kaş turizm için her türlü olanağa ve zenginliğe sahip. Kaş'ta turizm sezonun başlaması için değil hiç bitmemesi için çalışmalar yapmamız gerekiyor. Kaş'ta 12 ay turizm yapılmalı. Başta iklim olmak üzere 12 ay turizm yapacak olanak var. Sektör için Kaş'a gelecek konuklarımız için güzel bir sezon diliyorum" diye konuştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS