KBT'nin 'Eskici Dükkanı' oyununa yoğun ilgi

KBT'nin 'Eskici Dükkanı' oyununa yoğun ilgi
KBT'nin 'Eskici Dükkanı' oyununa yoğun ilgi

 


ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediye Tiyatrosu'nun (KBT), yoğun ilgi gören 'Eskici Dükkanı' adlı tiyatro oyunu, nisan ayında da tiyatro severleri ağırlıyor.


Kepez'de, belediye tiyatrosunun ücretsiz sahnelediği birbirinden güzel tiyatro oyunları yoğun ilgi görüyor. Türk edebiyatının ünlü öykü ve roman yazarı Orhan Kemal'in kaleme aldığı, usta oyuncu Abdullah Sürekli'nin yönetmenliğini üstlendiği 'Eskici Dükkanı' adlı oyun, 13 Nisan Cumartesi, 19 Nisan Cuma, 27 Nisan Cumartesi günü saat 20.00'de Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde tiyatro severlerle buluşuyor. 'Eskici Dükkanı', ırgatlık ve el işçiliğinden fabrika işçiliği ve makineleşmeye doğru yol almakta olan toplumda, gitgide yoksullaşan bir ailedeki kuşak çatışmalarını ve bireyin sıkıntılarını ele alıyor.


Oyunda, yaşlı ve küfürbaz topal eskici, el bebek gül bebek büyütülmüş bir ağa torunuyken savaşa gitmiş, Trablus'tan bir bacağını kaybetmiş olarak döndüğünde, hayata çok aşağılardan bakmak zorunda kalmıştır. Öfkeli, uyumsuz kişiliğine ve çocuklarını sürekli itip, kakmasına rağmen, çözülmeye doğru giden ailesini bir arada tutma kaygısıyla, üç kuruş kazanmak için didinip durmaktadır. Çocukları ise babalarının boyunduruğundan kurtulmak istedikleri halde, bir türlü ataerkil aile düzenini kırıp özgür olamazlar. Sonunda her biri kendince bir hayale kapılan aile bireyleri ve onların yaşamları anlatılıyor.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS