Başkan Topaloğlu: Aşının turizm performansına etkisi çok büyük olacak

Başkan Topaloğlu: Aşının turizm performansına etkisi çok büyük olacak
Başkan Topaloğlu: Aşının turizm performansına etkisi çok büyük olacak

 

KEMER, (DHA) - KEMER Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, mart ayı sonunda başlayacak normalleşme süreci ile nisan ayı gibi bölgede turizmde bir hareketlenme başlamasını beklediklerini söyledi.

Başkan Topaloğlu, Kemer Belediyesi olarak kış döneminde pandemiye rağmen projelere ara vermeden devam ettiklerini ve Kemer'i turizm sezonuna hazırladıklarını ifade etti. Zor bir süreçten geçtiklerini, ancak bu süreci alınan önlemlerle hep birlikte aşacaklarına inandıklarına değinen Başkan Topaloğlu, “Hiç beklemediğimiz bir virüs ile geçtiğimiz bir yılı pandemi şartları içinde tamamladık. Pandeminin tüm olumsuzluklarına rağmen çalışmalarımıza ara vermedik ve projelerimizi hayata geçirmeye devam ettik. Kemer'i yaz sezonuna hazır hale getiriyoruz. Hatırlanacağı gibi geçen yıl mayıs sonunda başlayan normalleşmeler ile birlikte Antalya'da en fazla turisti Kemer çekmişti. İnancım o ki, bu yıl da Kemer yine Antalya'nın gözde destinasyonlarından birisi olacaktır" dedi.

OTELLERİMİZ GÜVENLİ

Bölgedeki otellerin birçoğunun Güvenli Turizm Sertifikası aldığını, almayan tesislerin de almak için harekete geçtiğini anlatan Topaloğlu, şunları kaydetti:

“Bölgedeki otellerimiz sezon hazırlıklarına devam ediyor. Geçtiğimiz yıl birçok otelimiz, dünyanın da önemle takip ettiği Güvenli Turizm Sertifikasını almıştı. Almayan oteller de bu yıl sertifikalarını almak için harekete geçmiş durumda. Onlar da kısa sürede bakanlığımızın gösterdiği kriterleri yerine getirerek bu sertifikayı alacaklar. Bölgemiz güvenle turiste hizmet verecek yapıdadır."

KEMER HER ZAMAN BİR NUMARA

Topaloğlu, Rusya, Ukrayna ve Belarus gibi ülke vatandaşlarının tatillerini en çok geçirmek istedikleri bölgelerin başında Kemer'in geldiğine dikkat çekerek, “Antalya'da Rus turistin ilk geleceği yer Kemer. Şu anda bu bölgelerde bir sorun yok. Aldığımız bilgilere göre geçen senenin mart ayına göre erken rezervasyonlar daha iyi gözüküyor. İngiltere ve Almanya gibi ülkelerde nisan ayı ortasına kadar seyahat kısıtlaması olduğunu biliyoruz. İnşallah bu seyahat yasaklarının kalkması ile hareketlilik daha da belirgin hale gelecektir" ifadelerini kullandı.

TURİZMCİLERE AŞILAMADA ÖNCELİK TANINMALI

Aşılamanın turizmde etkisine de değinen Başkan Topaloğlu, “Aşının turizm performansına etkisi çok büyük olacak. Dünyada ve ülkemizde aşılama devam ediyor. Aşılamanın performansı her alanda olduğu gibi turizmde de çok önem taşıyor. Son dönem turizmci dostların önerisi olan 'Turizmcilere aşılamada öncelik tanınması' konusunda biz de hemfikiriz. Bölgemiz turizm ile geçinen ve yoğun turist ağırlayan bir bölge. Bu bakımdan turizm personelinin öncelikli konumda aşılanması yerinde olacak diye düşünüyorum" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS