Başkan Topaloğlu yabancı gelinlerle buluştu

Başkan Topaloğlu yabancı gelinlerle buluştu
Başkan Topaloğlu yabancı gelinlerle buluştu

 


KEMER, (DHA)- KEMER Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ilçede yerleşik yaşayan yabancı gelinlerle bir araya geldi.


Beldibi Mahallesi'ndeki bir otelde yabancı gelinlerle bir araya gelen Belediye Başkanı Topaloğlu'na, Beldibi Güzelleştirme ve Geliştirme Platformu'ndan Bülent Çimenli, Beldibi Mahallesi Muhtarı Bayramali Talih, belediye birim müdürleri, ASAT Kemer Şube Müdürü Emre Akdemir ve Kemer'de ulaşımı sağlayan durak başkanları katıldı. Çocuklar tarafından Türk bayraklı pasta ile karşılanan Başkan Topaloğlu, çocuklarla da tek tek ilgilendi.


Yabancı gelinler, Topaloğlu'na, Beldibi Mahallesi'nde yaşadıkları sıkıntıları tek tek anlattı. Sorunları dinleyen Topaloğlu, not alarak birim müdürlerine talimatlar verdi. Yabancı gelinler Beldibi Mahallesi'nde ulaşım, kreş, çocuklar için oyun alanları, parklar, temizlik, sahilde vatandaşların rahatlıkla denize girebileceği alanların oluşturulması ve yeniden düzenlenmesi, engelliler için yürüyüş platformlarının oluşturulması gibi konularda isteklerini bildirdi.


Başkan Topaloğlu, Beldibi Mahallesi'nde imar sorunu olması nedeniyle herhangi bir çalışma yapılamadığını ancak belediye olarak her türlü hizmeti vermeye hazır olduklarını belirtti.


Başkan Topaloğlu, ulaşım konusunda Beldibi ve Göynük mahallelerinde ring seferlerinin başlayacağını kaydetti. Ulaşımda yaşanan sıkıntıları en kısa sürede çözeceklerini vurgulayan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, diğer sorunlarla ilgili de şunları kaydetti:


"Öncelikle burada bulunanlar bizim yabancı gelinlerimiz değil. Sizler bizim artık bir parçamızsınız. Sorunlarınızı çözmek için elimizden geleni yapacağız. Kreş konusunda bazı prosedürler var. İskan olmadığı için bina yapamıyoruz. Ama Beldibi hizmet binamızı eğitim ve kültür merkezi gibi veya bir dernek gibi kullanabiliriz. Çöp kutuları en kısa sürede yerlerine koyulacak. Çocukların güvenle oyun oynayabileceği parkları yapacağız. Atatürk Parkı'nda bulunan iki parkın oyun gruplarının eksiklerini giderip, çevrelerinde düzenleme yapacağız. Parklarda çocukların güvenliğini sağlamak için çevresine tel örgüler veya başka bir sistem kuracağız. İmar olmadığı için bazı şeyleri yapamıyoruz. İnşallah imar sorunu çözülecek ve Beldibi hak ettiği hizmeti alacak."


Topaloğlu, daha sonra Türk bayraklı pastayı yabancı gelinlerle beraber kesti. Toplantı sonrası Atatürk Parkı ve sahilde incelemelerde bulunan Topaloğlu, birim müdürlerine yapılacak çalışmalarla ilgili gerekli talimatları verdi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS