Başkan Topaloğlu'ndan yeni yıl mesajı

Başkan Topaloğlu'ndan yeni yıl mesajı
Başkan Topaloğlu'ndan yeni yıl mesajı

 

KEMER, (DHA)- KEMER Belediye Başkanı Necati Topaloğlu yayımladığı mesajla yeni yılı kutladı.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu yayımladığı yeni yıl mesajında, zorlu bir 2020 yılı geçirdiklerini ancak tüm olumsuzluklara rağmen Kemer'i hep birlikte yöneterek, marka bir şehir haline dönüştürmek için var güçleri ile çalıştıklarını belirterek, 2021 yılının başta sağlık, mutluluk, barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

'PANDEMİ İLE MÜCADELE ETTİK'

2020 yılında pandemi ile mücadele edildiğini ve Kemer Belediyesi olarak pandemi döneminde her zaman vatandaşın yanında olduklarını belirten Başkan Necati Topaloğlu, "Vatandaşlarımıza hizmet edebilmenin verdiği mutluluk ile bir yılı daha geride bırakırken; dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 pandemisi ile mücadelemiz aynı kararlılık ile devam etmektedir. Vatandaşlarımızın sağlığının bizlerin mutluluk kaynağı olduğunu bir kez daha belirtmek istiyoruz. Ve bu kararlılığımızla 2020'nin 3 kuralını her daim göz önünde bulundurarak sevgili halkımıza; kendi olanaklarımız ve öz kaynaklarımız ile 500 bin maske üreterek vatandaşlarımızın kullanımına sunmuş bulunmaktayız. Bugün de yarın da pandemi devam ettiği sürece de aynı istikrar ile maske üretimimize devam edeceğiz. Tüm tedbirlerimizi alarak 3 kuraldan bir tanesi de hijyen demiştik. Okullarımızı, camilerimizi, parklarımızı vatandaşlarımızın ortak kullanımına sunulmuş tüm alanlarımızı dezenfekte ederek steril ortamlar sağladık. Bu hizmetlerimizi verirken değerli halkımızı her daim bilgilendirmeye gayret ettik. Dezenfektan ve maske bizden, sosyal mesafe vatandaşlarımızdan olsun istedik. Biliyoruz kolay geçmedi bu süreç, kimimiz annemizi, babamızı, kimimiz ablamızı, abimizi, kimimiz eşimizi dostumuzu bu amansız hastalıkla, bu mücadelede kaybettik. Tüm kaybettiğimiz değerlerimize yüce Mevla'dan bir kez daha rahmet diliyor, geride kalanlara da sağlık ve mutluluklar diliyoruz. Lakin hayat acısı ve tatlısı ile devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile bazı zamanlarda sokağa çıkma kısıtlamaları yaşadık. Biz de bu süreçte halkımızın yanında yer aldık. Sen, ben değil, biz varız diyerek talepleri üzerine halkımıza yardım paketlerimizi ulaştırdık. 7 gün 24 saat sahada bizler sizler için görevlerimizin başındaydık" dedi.

'PANDEMİYE RAĞMEN YATIRIMLARIMIZA DEVAM EDİYORUZ'

Pandemiye rağmen Kemer Belediyesi olarak yatırımlara devam ettiklerini de belirten Başkan Necati Topaloğlu, şunları kaydetti:

"Bir yanımız pandemi ile mücadele ederken, bir yanımız Kemer'e hizmet sevdası ile Kemer'imizin çehresini değiştirme gayreti içerisindeydi. Bu arada tasarrufu ön plana aldık. Lise Caddesi'nin çehresini tepeden tırnağa değiştirdik, halkımızın beğenisini de aldık. İsmi kadar kendisi de güzel olan Ayışığı'nı yeni yoluna kavuşturarak siz değerli halkımızın hizmetine sunduk. 'Aslan yattığı yerden belli olur' sözünün ışığında Mustafa Ertuğrul Aker Parkı'nı (Olbia Parkı) yeniden dizayn ettik. Bu parka yeni bir hayat verirken biliyorduk ki halkımızın Kemer'de denize gireceği oturup çayını ve kahvesini içeceği, pikniğini yapabileceği mekanlara ihtiyaçları vardı. Kındıl Çeşme Halk Plajı'nı halkımızın kullanımına açarak siz değerli vatandaşlarımızın mutluluğuna şahitlik ettik. Bunları yaparken Kemer'imizin ilk kapalı pazar yeri projesini Kuzdere Mahalle'mizde hayata geçirerek kısa sürede halkımızın kullanımına sunduk. Beldibi'nden Çıralı'ya kadar tüm bölgenin bugüne kadar alamadığı hizmeti almalı dedik. Kaybedecek zamanımız yoktu. Göynük Mahalle'mizde bulunan Zübeyde Hanım Caddesi olarak ismini vermiş olduğumuz 23 metre genişliğinde 970 metre uzunluğundaki caddemizin alt yapısı ve peyzaj çalışmalarını da tamamlayarak sıcak asfalt kaplaması ile birlikte modern bir caddeyi Göynük Mahalle'mize kazandırdık. Çamyuva Mahalle'miz de bizi bekliyordu. Yıllardır yapılamayan İstiklal Caddesi'nin alt yapı ve üst yapıları tamamlanarak modern bir şekilde halkımızın hizmetine sunduk. Tekirova Mahalle'miz de yıllardır karanlığa bürünmüş Tekirova Cadde'mizin kaldırım çalışmasını tamamlayıp sokak aydınlatmalarını da tamamlayarak karanlıkta kalan caddemizi aydınlığa kavuşturduk. Kemer'e yeni bir nefes dedik, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün adını verdiğimiz parkımızın halkımız ile buluşmasına sayılı günler kalmasının sevinci içerisindeyiz. Kendi ürettiğimiz çiçeklerle parklarımızı, refüjlerimizi, parke ve bordür imalatlarımız ile de yol ve kaldırım çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Halkımız ile istişareler içerisinde, bölgemizdeki tüm imar planı gerçekleşecek yerlerin mücadelesinde sona yaklaşmak üzereyiz. En kısa sürede mutlu haberleri sizlerle paylaşmanın sevincini yaşayacağız."

EĞİTİM VARSA, GELECEK VAR

'Eğitim varsa, gelecek var' diyerek eğitime verdikleri destekleri 2020 yılında da sürdürdüklerini belirten Başkan Topaloğlu, "Her zaman söylediğimiz gibi aynı istikrarla ve aynı heyecanla tekrar ediyoruz. Eğitim varsa gelecek var. Ata'mızın emanet ettiği Cumhuriyeti koruyacak, kollayacak ve muzaffer edecek gençlerin her daim yanlarında olmaya özen gösteriyoruz. Bu süreçte ana sınıfından, ortaokul son sınıfa kadar eğitim ve öğretim gören evlatlarımızın kırtasiyelerini sıralarına bıraktık. Lise öğrencilerimizin okul servislerini ilçemizde bulunan C plakalı araçlar ile gerçekleştirdik. Bu sayede velilerimizin bir nebze de olsa okul masrafı giderlerine katkı sağladık. Yıllardır gazino olarak faaliyet gösteren Ahmet Erkal Tesisleri, Destek Eğitim Kurs Merkezi'ne çevrilerek lise öğrencilerimizin geleceğini şekillendirmelerine yardımcı oluyoruz. Binamızda artık müzik sesi yerine, çocuklarımızın cıvıltıları yankılanıyor. 'Nerede bir can ölse, oralı olur yüreğim, olmalı da zaten, olmazsa da insan olmaz yüreğimiz' dedik. Ülkemizde yaşanan deprem felaketlerin de Kemer'imiz ile bir bütün olarak depremzedelerimizin yanında olduk" dedi.

'ÇABAMIZ, ÖRNEK ALAN DEĞİL, ÖRNEK OLAN BİR KURUM OLUŞTURMAK'

Örnek bir kurum oluşturmak adına, Kemer adına hizmetlerin devam edeceğini de belirten Başkan Topaloğlu, "Siyasi hayatımın kimliğidir. Çabamız, örnek alan değil, örnek olan bir kurum oluşturmak. Hiç şüphesizdir ki Kemer'imize olan hizmetlerimiz aralıksız devam edecektir. Ne ezen, ne de ezilen, insanca ve hakça bir düzen içerisinde, Kemer'imizi hep birlikte yöneterek marka bir şehir haline dönüştüreceğiz. Bu duygu ve düşünceler ile 2021 yılının sizlere ve sevdiklerinize başta sağlık, mutluluk, barış ve huzur getirmesini temenni ederim. Yeni yılınız kutlu olsun" diye mesajını sonlandırdı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS