Dükkanlar el işi sanatçılarına teslim edildi

Dükkanlar el işi sanatçılarına teslim edildi
Dükkanlar el işi sanatçılarına teslim edildi

 

KEMER, (DHA)- KEMER Belediyesi tarafından Mustafa Ertuğrul Aker Parkı yanındaki sanat sokağında yapılan 43 dükkan, el işi sanatçılarına teslim edildi.
Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun talimatıyla, el işi yapanların daha özgür olması ve rahat etmeleri amacıyla ve Atatürk Parkı'nda yapımına başlanan yeni projeden dolayı el işi sanatları platformu yeni yerlerine taşındı. Mustafa Ertuğrul Aker Parkı yanındaki sanat sokağında yapılan 43 dükkan, el işi sanatçılarına teslim edildi. Sanatçılar, kendi imal ettikleri el sanatları, resim, takı, örgü, ahşap ve cam boyamaları kendi dükkanlarında satışa sunmaya başladı. Dükkan sahipleri, ilçeye gelen yerli ve yabancı misafirlerin çok sık kullandığı sokakta el emeği göz nuru yaptıkları el işlerini daha iyi bir ortamda satma imkanı elde etti.
Dükkan sahiplerinden Sevim Yıldırım, yeni yerinden çok memnun olduğunu belirterek, satışların biraz durgun olduğunu ancak daha özgür hareket ettiklerini kaydetti. Şu anda yeni yerlerine adapte olmaya çalıştıklarını anlatan Yıldırım, "Yer olarak güzel bir yerdeyiz. Temiz ve kalabalığın daha fazla olduğu yer. Bir eksiğimiz yok. İnsanların geçiş güzergahı ama koronavirüsten dolayı fazla satış olmuyor" dedi. 
Tuğba Altınalan, "Burası süper oldu. Burada daha özgür davranıyoruz. Kimsenin gözü kimsenin parasında kalmıyor. Eski yerde çok yan yanaydık ve bazen kavgalar çıkıyordu. Burada kimse birbirine karışmıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BAŞKAN TOPALOĞLU'NA TEŞEKKÜR 
Müge İnal da yeni yerlerinin eski yerlerine göre daha güzel olduğuna dikkati çekerek, "Önceki yerde brandanın altında yaz aylarında çok sıcak oluyordu. Burası daha iyi oldu ve istediğimiz zaman dükkanımızı kendimiz kapatıp açabiliyoruz. Buraya gelen müşteriler burayı çok sevdiğini söylüyor. Bize böyle bir imkan sunduğu için Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu'na teşekkür ediyoruz" dedi. 
Mengube Tuncay da önceki yerde müşteri potansiyelinin yıllar içerisinde oturduğunu ve koronavirüs olmadığı için satışlarının iyi olduğunu hatırlattı. Tuncay, "Yer olarak güzel. Memnunuz ama müşterinin alışmasını bekliyoruz. En azından burada kendimize ait yerimiz oldu. İstediğimiz zaman kapımızı kapatıp gidiyoruz. Daha özgürüz burada. Sanat sokağının girişinde buranın bir tanıtım anlamında tabelası olsa daha güzel olur" diye konuştu. 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS