Kaymakam Gemici dinamik denetimde

Kaymakam Gemici dinamik denetimde
Kaymakam Gemici dinamik denetimde

 

Levent YENİGÜN/KEMER, (DHA)- ANTALYA'nın Kemer ilçesinde Kaymakam Yücel Gemici'nin de katılımıyla 'Dinamik Denetim Seferberliği' kapsamında iş yerleri denetlendi.
Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı'nca alınan karar ile yeni ve yoğunlaştırılmış bir süreç ile başlatılan 'Dinamik Denetim Seferberliği' Kemer'de aralıksız devam ediyor. Kemer genelinde Kaymakam Yücel Gemici'nin idaresinde yapılan Dinamik Denetim Seferberliği'ne, emniyet güçleri, ilçe sağlık müdürlüğü ekipleri, kamu görevlileri, muhtarlar, STK temsilcileri katıldı.
Kemer merkezinde yapılan denetime ise Kaymakam Yücel Gemici, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal, Kemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mustafa Tıraş ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Kemer Temsilcisi Mustafa Çetinkaya katıldı. Heyetle esnafları ziyaret eden Kaymakam Gemici, iş yerlerinde maske, mesafe ve hijyen başta olmak üzere koronavirüs denetimleri gerçekleştirdi. Kaymakam Gemici, iş yerlerinde özellikle turizm sezonu öncesi eksiklerin tamamlanmasını ve iş yerlerinde uygulanacak kuralların eksiksiz olarak yerine getirilmesini istedi.
'SEFERBERLİK İLAN ETTİK'
Turizm sezonu öncesi gerçekleşen denetimlerin önemine değinen Kaymakam Yücel Gemici, "Koronavirüsle mücadelede ülke olarak dinamik denetim sürecine girdik. Artık sadece kolluk güçleriyle değil kamu görevlilerimizle, gıda kontrolörlerimizle, kamuda istihdam ettiğimiz iş sağlığı ve iş güvenliği uzmanlarımızla, odalarımız bünyesindeki denetim ekiplerimizle bir seferberlik ilan ettik. Bu manada her gün 8 ekibimiz ilçe genelinde her gün bir konuya ayrılmak üzere bakanlığımızın belirlediği konularda aralıksız denetimlerini sürdürüyor. Bu ekiplerimizin başında da ilçe müdürlerimiz var. Tabii karşı karşıya olduğumuz problem ferdi bir çabayla çözebilecek bir problem değil. Bütün millet olarak ve milletin üyeleri olarak bütün olarak el birliğiyle aşabileceğimiz bir süreçtir" dedi.
'MAKSADIMIZ CEZA YAZMAK DEĞİL'
Denetimlerde amaçlarının ceza yazmak olmadığını vurgulayan Kaymakam Gemici, "Denetim sürecinin içerisine ilçemizdeki ticaret odası temsilcimizi, esnaf odası başkanlığımızı ve şoförler odası başkanlığımızı da dahil etmiş olduk. Onlara da teşekkür etmek istiyorum, bu süreçte duyarlı davranarak ekiplerini hem oluşturarak sahaya çıkıp üyelerine gerekli uyarıları yaptılar. Bu doğrultuda çalışmalarımız ve denetimlerimiz devam edecek. İnşallah bu süreci hep beraber atlatacağız. Denetimlerde maksadımız ceza yazmak değil. Ama bazen öyle bir ihlallerle karşılaşıyoruz ki, onunda diğer insanların hakkını korumak adına yaptırım uygulanması gerekiyor. Ama bu denetimlerdeki öncelikli amacımız toplumun bütün üyelerini duyarlı hale getirmeyi ve bunu sağlamayı amaçlıyoruz. Halka açık umumi alanlar daha sık denetleniyor. Geçen haftadan itibaren her gün bu tür umumi açık yerlerin, insanların yemek yediği ve vakit geçirdikleri mekanları sürekli denetliyoruz. İlçemizin turizm ilçesi olması nedeniyle daha çok özen göstermemiz ve vatandaşlarımızın da daha duyarlı olması gerekiyor" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS