Kemer Belediyesi'nde ilk meclis

Kemer Belediyesi'nde ilk meclis
Kemer Belediyesi'nde ilk meclis

 


KEMER, (DHA) - KEMER Belediyesi'nde 31 Mart seçimlerinin ardından oluşan yeni meclis Belediye Başkanı Necati Topaloğlu yönetiminde ilk toplantısını yaptı.


Kemer Belediyesi'nde yeni dönemin ilk meclis toplantısı Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun yönettiği oturumda gerçekleştirildi. Tüm meclis üyelerinin hazır bulunduğu toplantıya Kemer halkı da katıldı. Yaptığı açılış konuşmasında el birliğiyle ilçeye hizmet edeceklerini vurgulayan Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, "31 Mart seçimlerinde Kemer halkı sizlerle bizlere bu işi yönetmeyi, Kemer'i yönetme görevini verdi. Sizleri tebrik ediyorum. Hepimizin amacı Kemer'i şu anda bulunduğu durumdan yukarı getirmektir. Geçmişte 10 yıl Göynük Belediye Başkanlığı yaptım. O dönemde tüm meclis üyesi arkadaşlara söz hakkı verdim. Bundan sonra da meclis toplantılarında hepinize söz hakkı verip, sizlerin görüşlerini alacağım. Burada zıt fikirler de olsa onları masaya yatırarak Kemer'e faydalı olacak kararlar alacağımıza inanıyorum" dedi.


'YANLIŞLARIN HESABINI SORACAĞIZ'


Başkan Topaloğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:


"Belediyenin yaklaşık 62 milyon lira borcu var. Sonuçta biz bu borcu bilerek göreve geldik. Ama bu paraların nereye harcandığını didik didik inceliyoruz. Yapılan yanlış harcamalar varsa, ruhsatlar da imzalar varsa bunların altına imza atan arkadaşlar hesabını verecek. Daha önceki meclisten çok tecrübeli arkadaşlar var. Sonuçta tecrübeli bir meclisimiz var. Kemer'i hak ettiği yere götüremememiz için hiçbir neden yok. Karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörüyle Kemer'in bütün sorunlarını çözeceğiz. Burada kaldırmış olduğunuz her parmak aynı GATAB'ın batışı gibidir. GATAB'da da 'Yapmayın, etmeyin arkadaşlar. Kaldırdığımız parmaklar bizi uçuruma götürür' dedim ama dinlemediler. 21 yıllık kuruluşu 8 yılda 36 milyon 700 bin lira borçla bıraktık, gittik. Şu anda da burada 60 milyon liradan fazla borç var. Ama bu borç da ödenir. Devlet de devamlılık vardır."


BORÇLAR MASAYA YATIRILDI


Başkan Topaloğlu'nun açılış konuşmasının ardından meclis toplantısının gündem maddelerine geçildi. Denetim komisyonun hazırladığı raporda meclis üyelerine belediyenin borç durumu hakkında bilgi verildi. Buna göre göre 31 Mart 2019 itibariyle Kemer Belediyesi'nin 57 milyon lira borcu bulunduğu kaydedildi. Bu rakama ödenmemiş 1 yıllık SGK prim borçları, ötelenmiş krediler, vergiler ve faiz giderlerinin eklenmesiyle borcun yaklaşık 62 milyon liralık bir rakama ulaştığı belirtildi.


YENİ BAŞKANVEKİLLERİ BELİRLENDİ


Yeni dönemin ilk meclis toplantısında meclis organlarının seçimi de gerçekleştirildi. Yapılan gizli oylama sonucunda Birinci Başkanvekilliğine Özcan Çeliktaş, İkinci Başkanvekilliğine Ramazan Kal, divan katipliklerine Ahmet Can ve Semih Özdemir, encümen üyeliklerine de Ahmet Can ile Hakan Tuncer seçildi.


KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI


Açık oylamayla yapılan seçimlerde ise İmar Komisyonu'na Emrah Ayhan, İsmail Aka, Cumali Afşin, Semih Top ve Hakan Tuncer, Bütçe Komisyonu'na Mustafa Bilici, Emin Gül, Semih Top, Mustafa Tıraş ve Ramazan Kal, Turizm Komisyonu'na Ferhan Fidan, Hasan Ali Acar, Aslı Bayar Ulukapı, Özcan Çeliktaş ve Semih Özdemir seçildi. Başkan Topaloğlu'nun doğal üye olarak görev yapacağı Akdeniz Belediyeler Birliği üyeliğine ise Mustafa Tıraş seçildi.


ÖNERGELER OYBİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ


Meclis toplantısında ayrıca ilçe dışına ve şehir dışına gitmek isteyen sporculara ve öğrencilere belediyeden araç tahsis edilmesi, Moskova'da düzenlenecek Büyük Türkiye Festivali'ne Kemer Belediyesi tarafından da katılım sağlanması ve ilçede toplu taşımada yeni güzergâhların belirlenmesi konusunda UKOME'ye önerilerde bulunulmasıyla ilgili önergeler oybirliğiyle kabul edildi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS