'Kemer için bir fikrim var' yarışması sonuçlandı

'Kemer için bir fikrim var' yarışması sonuçlandı
'Kemer için bir fikrim var' yarışması sonuçlandı

 

KEMER, (DHA) - KEMER İş Adamları Derneği (KEMİAD) tarafından düzenlenen 'Kemer için bir fikrim var' adlı yarışmanın sonuçları belli oldu.

'Akıl akıldan üstündür' yaklaşımı ve her buluşmada 'Kemer için şunları yapmak lazım' denilip orada kalan fikirlerin tüm kamuoyuna ulaşması için www.kemericinbirfikrimvar.com adresinde düzenlenen yarışma tamamlandı. Toplam 17 jüri üyesinin değerlendirmesiyle dereceye girenlerin belirlendiği yarışmaya, 131 fikir katıldı.

Yarışmada, ilk 20'ye giren fikirler yeniden değerlendirilerek ilk 5'e girenler belirlendi. Yarışmada, Adnan Öney'in Kemer Anadolu Kültürü Müzesi fikri birinci oldu. Bülent Çimenli'nin Kemer'de 5 bin kişilik kongre ve fuar merkezi fikri ikinci olurken, Bülent Çimenli'nin Ulupınar'ın yeniden projelendirilmesi fikri üçüncülüğü elde etti. Yine Bülent Çimenli'nin kapalı hal ve pazar yeri binası yatırımı dördüncü olurken, Ali Demirezen'in %100 Kemer isimli fikri ise beşinci oldu. Akın Karagöz ise Life Kemer Mobile Guide Apps fikri ile özel ödülün sahibi oldu.

Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamada, “Kemer'e katkı sağlamak adına yapılan yarışma tamamlandı. Yarışmada çok güzel fikirler ortaya çıktı. Kemer'e katkı sağlamak için çalışan herkese teşekkür ediyoruz. Kemer'i her alanda daha iyi tanıtmak için çalışmaya devam edeceğiz. Dereceye girenleri tebrik ediyorum" diye konuştu.

KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez ise şunları kaydetti:

“Projemize emeği geçenlere bizleri destekleyen sponsorlarımıza KEMİAD yönetim kurulu olarak çok teşekkür ederiz. Dereceye giren, girmeyen, fikrini Kemer için paylaşan tüm katılımcılarımızın fikirlerini ayırmaksızın kitap olarak hazırladık, her bir fikir sahibine ayrı ayrı teşekkür ederiz. Bu kitaplardan çoğaltarak başta kaymakamımıza, belediye başkanımıza, siyasi parti temsilcilerine, diğer STK'lara, siz değerli basınımıza dağıtacağız. Dağıtacağız ki fikirler Kemer kamuoyuna mal olsun, akabinde hayat bulsun. Yarışma sonuçları ile ilgili bir etkinlik düzenleyerek yerel basınımızın da takip ettiği geniş katılımlı bir tören düzenlemek istedik. Ancak pandemi hala devam etmektedir. Ve kış aylarında dikkatli olmamız gerekmektedir. Bu nedenle etkinlik düzenleyemedik. KEMİAD olarak bizler de ödül alacaklar ile ödül vereceklerin bir arada olduğu bir fotoğraf karesi ile ödülleri sahiplerine takdim etmek zorunda kaldık."

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS