Vali Yazıcı Kemer'de

Vali Yazıcı Kemer'de
Vali Yazıcı Kemer'de

 

Levent YENİGÜN/KEMER, (DHA)- ANTALYA Valisi Ersin Yazıcı, Kemer ilçesinde çeşitli ziyaretler ve temaslarda bulundu. Vali Yazıcı kurum temsilcileriyle toplantı yapıp, esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Vali Yazıcı, 2016 yılında Diyarbakır Sur operasyonunda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Serdar Akın ve 2009 yılında Hakkari Yüksekova'da şehit olan Ufuk Şentürk'ün ailelerini de ziyaret etti.
Vali Ersin Yazıcı, Antalya'nın en önemli turizm destinasyonlarının başında gelen Kemer'de bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Vali Yazıcı, temaslarına Kemer Kaymakamlığı'nı ziyaret ederek başladı. Vali Ersin Yazıcı, Kaymakam Murtaza Dayanç ve kurum müdürleriyle ilçenin eğitim alt yapısı, sosyo- kültürel ve ekonomik yapısı, tarım, turizm ve sağlık konularıyla pandemi sürecinde alınan tedbirleri değerlendirdiği bir toplantı yaptı. Toplantıda konuşan Vali Ersin Yazıcı, "Bugün, önemli turizm destinasyonlarının başında gelen Kemer ilçemizdeyiz. Kamu çalışanları olarak hizmetlerimizde birinci önceliğimiz hızlı ve sonuç odaklı çözümler geliştirmek olmalıdır. Biz nasıl hizmet görmek istiyorsak, vatandaşlarımıza da aynı şekilde hizmet etmeliyiz" dedi.
'İDYROS ANTİK KENTİ TURİZM EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK'
İdyros Antik Kenti'nin turizme kazandırılmasının önemli olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Denize çok yakın olması sebebiyle Akdeniz ticareti yapan gemicilerin, uğrak noktası olduğu düşünülen bir kent. İdyros Antik Kenti'nin de Kemer ilçesinin merkezinde yer alması turizm açısından bir avantaj. İdyros Antik Kenti'ni hızlı bir şekilde turizme kazandırmalıyız. Böylece otellerde konaklayan turistler dışarı çıkarak bölge esnafımıza da katkı sağlayacağını düşünüyorum" diye konuştu.
'SALGINDA EN KÖTÜSÜNÜ GERİDE BIRAKTIK'
Pandemiyle mücadele konusunda Antalya olarak en kötüyü geride bıraktıklarını ifade eden Vali Yazıcı, "Antalya olarak pandemide en kötüyü geride bıraktık. İnşallah bundan sonraki süreçte halkımızın desteğiyle vaka sayılarımız düşmeye devam edecek. Antalya'nın en önemli turizm merkezlerinden olan Kemer'de bize düşen en büyük görev şehrimize gelen yerli ve yabancı misafirlerimize örnek teşkil edecek şekilde maske- mesafe- temizlik kurallarına uymamız" dedi.
'KEMER, TURİZMDE ANTALYA'NIN İNCİSİ'
Kemer'in sadece deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığına değinen Vali Yazıcı, "Kemer ilçemiz çok önemli doğal güzelliklere ve kültürel varlıklara ev sahipliği yapmakta. İlçenin deniz, kum, güneş kadar birçok önemli tarihi ve kültürel değerleri barındırdığını ve bunları daha fazla ön plana çıkarmamız gerektiğini düşünüyorum. Burası antik kentlerin bulunduğu, muhteşem bir doğaya sahip" diye konuştu.
'İNSANLAR TATİLDE, KÜLTÜRLE, DOĞAYLA BULUŞMAK İSTİYOR'
Günümüzde insanların tatil anlayışının değiştiğini vurgulayan Vali Ersin Yazıcı, "İnsanlar artık gittikleri turizm merkezlerinde bir otelde yiyip içip güneşlenmek istemiyor. İnsanlar kültürle, doğayla, gastronomiyle buluşmak istiyor. Onun için elimizde bulunan bu ve benzeri değerleri mutlaka ön plana çıkarmalıyız" dedi.
Toplantının ardından Kemer Belediyesi'ne geçen Vali Ersin Yazıcı'yı, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, belediye meclisi üyeleri ve belediye çalışanları karşıladı. Vali Yazıcı, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'ndan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
'ESNAFIMIZIN GÖSTERDİĞİ ÖZEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÖNEMLİ'
Kemer Liman Caddesi'ndeki esnafları ziyaret eden Vali Yazıcı, "Esnafımızın tedbirlere uymada göstermiş olduğu özen şehrimizi ziyaret eden misafirlerimizin sağlığı için çok büyük önem taşımaktadır. Antalya'mız pandemi sürecinde vatandaşlarıyla ve esnafıyla birlikte maske - mesafe - temizlik tedbirlerini uygulamada başarılı bir şekilde devam etmekte. Esnafımıza bol ve bereketli kazançlar diliyorum" diye konuştu.
ŞEHİTLERİMİZİN BİZE EMANETLERİ
Vali Ersin Yazıcı, Kemer'de inceleme ve ziyaretleri sonrası ilçede bulunan şehit ailelerini ziyaret etti. Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç ile Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun eşlik ettiği ziyarette Vali Yazıcı, şehitlere Allah'tan rahmet ailelerine ve yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu. Vali Yazıcı, şehitlerin emanet olarak bıraktığı ailelerinin her zaman yanında olacaklarını, kapılarının da her zaman şehit aileleri ve gazilere açık olduğunu dile getirdi. Vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerin haklarının asla ödenemeyeceğini ifade eden Vali Yazıcı, "Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz bizim için çok değerli. Devletimiz ve milletimiz şehitlerimizin emanetlerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecek. Devletimizin tüm imkânları kendilerinin hizmetindedir" dedi.
'ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ'
Şehitliğin en yüce makam olduğunu söyleyen Vali Yazıcı ,"Türk milletinin istiklali ve istikbali uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin aileleri, yakınları her zaman bu milletin baş tacı olacaktır. Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Vatanı için hayatını feda etmek kahramanlığın en büyüğüdür. Bugün, kahraman şehitlerimize bir Fatiha okumak, hem de ailelerine baş sağlığı taziyesi ziyaretinde bulunmak istedik. Bize düşen şehidin ailesinin, yakınlarının yanında olmak. Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Devletimiz ve milletimiz tüm şehitlerimize her zaman minnettardır. Sizlere sabırlar diliyorum" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS