Yaz Sanat Kampı ve Kültür Sanat Çalıştayı sona erdi

Yaz Sanat Kampı ve Kültür Sanat Çalıştayı sona erdi
Yaz Sanat Kampı ve Kültür Sanat Çalıştayı sona erdi

 

KEMER, (DHA)- KEMER'de bu yıl 2'ncisi düzenlenen Yaz Sanat Kampı ve Kültür Sanat Çalıştayı ödül töreniyle sona erdi.
Kemer Belediyesi'nin ev sahipliğinde, 'Sahilde sanat var' sloganıyla yapılan etkinlik, Selçuk Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Kültür Derneği, Kemer İş Adamları Derneği (KEMİAD) ve Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB), Ifarts Organizasyon iş birliğince gerçekleştirildi.
Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Ali Eroğlu'nun koordinatörlüğünde yapılan çalıştayın son gününde, Kemer Belediyesi meclis üyeleri Hasan Ali Acar, Ferhan Fidan, KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, KETOB Başkanı Dinçer Sarıkaya, KETOB Başkan Yardımcısı Şinasi Gürocak, KEMİAD yönetim kurulu üyesi Mehmet Akbaba, Kemer G- Marina Genel Müdürü Levent Tokaç, Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü, akademisyenler, sanatçılar ve davetliler yer aldı.
Atatürk Parkı'nda açılan sergi alanında birçok yerli ve yabancı misafirle vatandaşlar, çalıştaydaki sanatsal çalışmalara büyük ilgi gösterdi.
Ödül töreninde konuşan çalıştay koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Ali Eroğlu, aralarında akademisyenler ve sanatçıların da olduğu 50 kişilik bir grupla çalıştayı tamamladıklarını söyledi. Çalıştayı 'Sahilde sanat var' sloganıyla düzenlediklerini hatırlatan Eroğlu, "Sanatın evrensel dil olduğunu ve birleştirici gücü olduğunu söylemek isterim. Pandemi olmasına rağmen tedbirlerimizi alarak sanatımızı her kesime ulaştırmak çalıştık. Amacımız bu çalıştayı uluslararası boyuta taşımak istiyoruz. Bu iş için yüreğimizi ortaya koyduk. Çalıştayda emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.
KETOB Başkanı Dinçer Sarıkaya, sanatın bütün sokaklarda dolaşmasını istediklerini belirterek, "Sanatın gelişerek dünyaya yayılmasını hedefliyoruz. Gelecek yıllar için daha fazla çalışacağız ve uluslararası boyuta taşıyacağız. Sanatçıları yaşarken desteklemek hepimizin arzusu" diye konuştu.
KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, çalıştaya büyük bir ilgi olduğunu belirterek, gösterilen ilginin ne kadar doğru bir iş yapıldığını anlattığını kaydetti. Kemer'in sanata layık bir ilçe olduğuna değinen Sönmez, "'Sanat Kemer'e çok yakışıyor' dedik. Gelecek yıllarda ileri düzeyde büyük ses getirecek etkinlikler yapacağız. Buna gayret göstereceğiz. Kemer Belediyesi ev sahipliğinde çalıştayda emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.
Ödül töreninde, çalıştaya katkı sağlayanlara ödülleri verilirken, belediye meclis üyeleri Hasan Ali Acar ve Ferhan Fidan, çalıştayda emeği geçenlere teşekkür ederek, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu adına plaket aldı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS