Kepez Manavgat'ın yanında

Kepez Manavgat'ın yanında
Kepez Manavgat'ın yanında

 

ANTALYA,(DHA) - KEPEZ Belediyesi, tüm imkânları ve ekipleriyle Manavgat ilçesinde yaşanan yangın felaketinin yaralarının sarılması çalışmalarına destek veriyor. Yardım kampanyası başlatan, su arazözlerini afet bölgesine gönderen Kepez Belediyesi, ilçede şebeke suyunun verilemediği köylerde de hayvanların su ihtiyacını karşılıyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Manavgat ilçesindeki yangın alanında incelemelerde bulundu. İlçede ormanlık alanda 3 gün önce 4 ayrı noktada çıkan yangının büyük zarar verdiği köylere giden Başkan Hakan Tütüncü, afetten etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Yangının köylerde oluşturduğu felaket karşısında büyük üzüntü yaşayan Başkan Tütüncü, acılarını paylaştığı ilçe sakinlerinin taleplerini dinledi.
MANAVGAT'IN ACISINI PAYLAŞTI
Tütüncü, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ile bir araya geldi. Sözen'e, geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Hakan Tütüncü, "Ekiplerimizle, imkânlarımızla ve tüm kalbimizle Manavgat'ımızın yanındayız. Bu zor günleri birlikte aşacak, yaralarımızı birlikte saracağız." dedi. Gün boyu bölgede incelemelerde bulunan Başkan Tütüncü, yangının söndürülmesi için cansiperane çalışan orman işçileriyle de bir araya geldi. Başkan Tütüncü, kolaylıklar dilediği işçilere, "Manavgat'ın kahramanları oldunuz. Hakkınız ödenmez arkadaşlar. Rabbim hepinize kuvvet versin" diye konuştu.
HAYVANLARIN SU İHTİYACI KARŞILANIYOR
Kepez Belediyesi'nin, Manavgat'ta yaşanan yangın felaketinin yaralarının sarılabilmesi için tüm imkânlarını seferber ettiğini aktaran Başkan Tütüncü, "Yangının başladığı andan itibaren teyakkuza geçtik. Söndürme çalışmalarında kullanılması için bölgeye su arazözlerimizi gönderdik. Yangından zarar gören vatandaşlarımız bizden hayvanları için su talebinde bulundu. Bu talebi de ivedilikle karşıladık. Üç arazözle, hayvanların su ihtiyacını karşılamaya başladık. Köylere şebeke suyu yeniden gelene kadar afetzede hemşehrilerimizin hizmetinde olacağız. Tüm imkânlarımız ve ekiplerimizle Manavgatlı hemşehrilerimizin emrindeyiz" dedi.
Tütüncü, Manavgat'ta yaşanan felaketin yaralarını birlikte sarmak amacıyla bölge için yardım kampanyası düzenlediklerini belirtti.
Kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlar yardımlarını Yeni Mahalle'de bulunan Kepez Vakfı'na yapabilecekler. Yardım kampanyasına katılmak isteyen vatandaşlar 0 242 325 84 72  ile 0 538 613 54 88 nolu telefon numaralarından da her türlü bilgiye ulaşabilecek. Kepez Belediyesi, su, soda, ayran, meyve suyu, çocuk bezi, bebek maması, kuru gıda, paketli yiyecekler, kıyafetler, yanık kremi, yorgan, battaniye ve temel yardım malzemelerini öncelikli bağış türü olarak belirledi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS