Kepez Meclisi'nde tapu sevinci

Kepez Meclisi'nde tapu sevinci
Kepez Meclisi'nde tapu sevinci

 


ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Meclisi'nin Ayanoğlu, Gazi, Zeytinlik, Şelale, Aktoprak, Altıayak, Esentepe ve Mehmet Akif Ersoy mhallelerindeki 106 taşınmazı tapuya kavuşturacak karar, mahalle sakinleri tarafından ayakta alkışlandı.


Kepez Belediyesi'nin Kasım ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Belediye hizmet binası meclis salonunda gerçekleştirilen Kasım ayı meclisinde 15 gündem maddesi görüşüldü. Ayanoğlu, Gazi, Zeytinlik, Şelale, Aktoprak, Altıayak, Esentepe ve Mehmet Akif Ersoy mahallelerinde bulunan 106 taşınmazın değerlendirilmesi, gündemin en önemli maddeleri arasında yer aldı. Meclis gündeminin 10. maddesinde yer alan ve 8 mahallenin gecekondu sahiplerini tapularına kavuşturacak karar, oy birliğiyle kabul edildi. Kepez Meclisi'nin kararı salonda bulunan mahalle sakinleri tarafından ayakta alkışlandı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Söz verdiğimiz gibi mahalle sakinlerimizin tapularına kavuşmaları için elimizden geleni yapacağız, şimdiden hayırlı uğurlu olsun" dedi.


KENT MÜZESİ AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR


Başkan Tütüncü, Kasım ayı meclis toplantısında gezici Kadın Sağlığı Merkezi'nin mahallelerde sağlık taramasına başladığını da duyurdu. Erken tanının önemli olduğuna değinen Başkan Tütüncü, taramaların ilk olarak Ünsal Mahallesi'nden başladığını ve 30 ile 70 yaş arasındaki kadınlara meme, rahim ve bağırsak kanseri taramalarının yapıldığını kaydetti. Antalya Kent Müzesi'nin de önümüzdeki günlerde açılacağına değinen Başkan Tütüncü, bu müzede Avrupa standartlarında, müzecilikte kullanılan teknolojik imkanların kullanıldığını ve 8 dilde hizmet verileceğini açıkladı.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS