Kepez'de 6 mahalle pazarının temeli atıldı

Kepez'de 6 mahalle pazarının temeli atıldı
Kepez'de 6 mahalle pazarının temeli atıldı

 

ANTALYA,(DHA) - KEPEZ Belediyesi, mahalleye dönüşen ve tamamı 8 milyon liraya malolacak olan doğal ürünlerin satılacağı 6 kapalı semt pazarının temeli törenle atıldı. Semt pazarlarında köydeki üreticiler ürünlerini doğrudan tüketiciye satma imkânı bulacak.

Belediye, bölgeye ekonomik ve sosyal bir hareketlilik getirebilmek, ilçedeki çiftçilerin ürünlerinin aracı olmadan tüketiciye ulaşması amacıyla kırsaldaki 6 mahalle için köy pazarları projesi hazırlandı. Başkan Tütüncü'nün 123 proje arasında yer alan köy pazarları, çiftçilik faaliyetlerinin devam ettiği Başköy, Odabaşı, Kirişçiler, Çamlıca, Kızıllı ve Gaziler mahallelerine yapılıyor. İhale yöntemiyle inşa edilecek olan 6 köy pazar yerinin yapımı da eş zamanlı olarak başladı. Pazar yerlerinin inşasının başlaması dolayısıyla Kirişçiler Mahallesi'nde temel atma töreni düzenlendi.

KEPEZ'DE BU YIL 12 PAZAR YATIRIMI

Başkan Hakan Tütüncü'nün ev sahipliği yaptığı törene, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar, belediye meclis üyeleri, Kepez Muhtarlar Dernek Başkanı Feyzullah Büyükkeleş, bölge mahalle muhtarları ve üreticiler katıldı. Başkan Tütüncü, Kepez'e bu yıl 12 semt pazarı kazandırdıklarını söyledi. Tütüncü, yatırım programına aldıkları 12 semt pazarının bölgeye önemli bir kazanç da sağlayacağını belirterek, "Bu mahalleler Antalya'nın en revaçta yerleşim merkezleri haline geldi. Değer kazanan köylerimize, pazar yeri vasıtasıyla ekonomik değer ve sosyal bir hareketlilik kazandıralım istedik. Çünkü insanlar artık organik ürünlere, doğal yöntemlerle üretilmiş sebzelere, meyvelere daha çok itibar ediyor" dedi.

Başkan Tütüncü, pazar yerlerinin, köyün sosyalleşmesine de katkı sağlayacağını belirterek, "Köylerimize yapacağımız pazar alanlarımız, mevlitlerin, asker eğlencelerinin, düğünlerin düzenlenebileceği sosyalleşme mekânı da olacak" dedi. Eş zamanlı olarak yapımı başlayan 6 köy pazarı yaklaşık 8 milyon liraya malolacak ve 240 gün içinde aynı anda tamamlanacak. Pazarların yapısal iskeleti, beton zemin çelik konstrüksiyonlu, tavanı asma- germe membran şeklinde olacak. İçerisinde idare binası ve tuvaletlerin olacağı pazar yerleri, 1000 metrekare alan üzerine inşa edilecek ve içerisinde satış tezgâhları bulunacak. Pazar yerleri, pazar kurulmayan günlerde ise sosyal ve kültürel etkinlik alanı olarak kullanılabilecek.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS