Kepez'de bereketli hasat

Kepez'de bereketli hasat
Kepez'de bereketli hasat

 

ANTALYA,(DHA) - KEPEZ Belediyesi, farkındalık oluşturmak amacıyla 540 dönüm araziye ektiği 11 ton ekmeklik buğdayın hasadını gerçekleştirdi. Hasada katılan Başkan Hakan Tütüncü, "Allah nasip etti ve tarlalardan bereket fışkırdı. Bu bereketi de hemşehrilerimizle paylaşacağız" dedi.
Kepez Belediyesi, ilçenin kırsal mahallelerindeki uzun yıllar atıl bırakılan arazileri, taşlardan, çalılardan temizledi, zemine kırmızı toprak serdi ve iş makineleriyle işleyerek yeniden tarıma kazandırdı.
Tarıma kazandırılan 540 dönümlük tarlaya, ekmeklik buğday ekildi. Buğday tarlalarının bakımı, ilaçlaması da titiz bir şekilde yapıldı.
Kepez Belediyesi, hasat vaktinin gelmesiyle de buğday tarlalarına verdiği emeğin karşılığını bereket olarak aldı.
540 DÖNÜM TARLADA BUĞDAY HASADI
Kirişçiler Mahallesi'nde oluşturulan 200 dönüm Antalya Orman Çiftliği ile bölgede atıl halde iken tarlaya dönüştürülen 340 dönümlük araziye ekilen buğdayın hasadına başlandı. Biçerdöverlerle hasat edilen buğdaylar kamyonlarla ambarlara taşındı. Buğday hasadı için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, belediye bürokratları, Kirişçiler Mahalle Muhtarı Ali Cingöz, üreticiler bir araya geldi.
'BEREKETİ HEMŞEHRİLERİMİZLE PAYLAŞACAĞIZ'
Başkan Hakan Tütüncü, atıl arazilerin tarıma kazandırılmasının önemli olduğunu söyledi. İlçede atıl haldeki 540 dönüm araziyi tarıma kazandırdıklarını belirten Başkan Tütüncü, "Ekim sezonunda tarlalarımıza buğdayı ektik. Allah nasip etti bu tarlalardan bereket fışkırdı. Bu bereketi de hemşehrilerimizle paylaşacağız" dedi. Başkan Tütüncü, buğday ekimiyle hem sosyal belediyeciliği özel bir başlık açtıklarını hem de tarıma önemli bir farkındalık kazandırdıklarını belirterek, şunları söyledi:
"Milletçe, çok çalışmamız gereken bir dönemden geçiyoruz. Ülkemizin geleceği tarımdadır. Tarıma yönelik yapılacak çalışmaların son derece önemli olduğunun altını çizmek isterim. Hasat yüzümüzü güldürüyor.  İnşallah elde ettiğimiz ürünleri paylaştığımız hemşehrilerimizin de yüzü gülecek. Tarıma artan bir ilgiyle, destekle farklı bir bakış açısını Kepez'de geliştirmeye, bunu da örnek bir belediyecik faaliyetine dönüştürmeye devam edeceğiz."
AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar da Kepez Belediyesi'nin, 540 dönüm atıl araziyi, buğday ekerek katma değere dönüştürdüğünü söyledi. 11 ton ekmeklik buğdayın ekildiği Kepez'in buğday tarlalarından 150 ton ürün alınması bekleniyor.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS