Kepez'de güçlü ortaklarla, güçlü işbirliği

Kepez'de güçlü ortaklarla, güçlü işbirliği
Kepez'de güçlü ortaklarla, güçlü işbirliği

 

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında 'Spor Merkezlerine ve Spor Alanlarına İlişkin İşbirliği Protokolü' imzalandı.

Spor merkezlerine ve spor alanlarına ilişkin işbirliği protokolü, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu tarafından imzalandı. Başkan Hakan Tütüncü, güzel bir protokole imza attıklarını kaydetti. Başkan Tütüncü, "Biz insan odaklı belediyecilik anlayışını merkeze yerleştirmiş ve insan odaklı çalışmayı da en önemli görev bilmiş bir belediyecilik yaklaşımını ortaya koyuyoruz. Bu açıdan gerek şehrimizdeki okul öncesi ilköğretim ve ortaöğretimdeki gençlerimiz, gerekse de yüksek öğretimdeki gençlerimiz bizim için çok özel bir ilgi alanı. Özellikle bölgemize güzel bir gençlik merkezinin kazandırılması müşterek çalışmalar neticesinde olmuştur. İleriye yönelik önemli adımların atılacak olması da bu anlamda yeni birlik ve beraberlikleri gerekli kılmaktadır" diye konuştu.

İŞBİRLİĞİMİZ DEVAM EDECEK

İşbirliğinden büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Tütüncü, “Bugünde özellikle üniversite öğrencilerimizin yoğun olarak yaşadığı Kültür Mahallesi ve çevresinde, yani Akdeniz Üniversitesi'nin etrafındaki mahallelerimizde öğrencilerimizin sosyal ihtiyaçlarını karşılamaya dönük, onlara yeni fırsatlar meydana getirmeye yönelik bir işbirliğine imza atıyoruz. İnşallah bundan sonra da yine Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzle işbirliğimiz devam edecek. Yeni işbirliklerinin kapılarını aralamaya gayret edeceğiz" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan da işbirliğinden dolayı çok memnun olduklarını dile getirerek, hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ise “Daha önceki protokollerimizde insan odaklı yapmış olduğumuz işbirliği bize her zaman heyecan verdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile zaten birçok alanda ortak çalışıyoruz. Bu heyecanı da burada yine ortak yaşayacağız. Protokolümüzün örnek olacağını inanıyorum" diye konuştu.

Protokol kapsamında; çocuk ve gençlerin zamanlarını etkin ve verimli kullanmalarını sağlayabilmek, zararlı alışkanlıklardan uzak tutabilmek için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı spor alanlarında, spor kursları açılacak. Protokolün ikinci adımı ise kadınlara yönelik olacak. Ev ve iş yerlerinde hareketsiz yaşam tarzını benimseyen kadınlara spor faaliyetleri (plates, aerobik, fitness) hizmeti götürülerek, hareketli yaşama dahil edilmeleri sağlanacak. Protokolün üçüncü adımı ise üniversite öğrencilerine yönelik hazırlandı. Üniversite öğrencileri için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı spor merkezlerinde çamaşır yıkama ve ütüleme merkezi kurulacak. Üniversiteli öğrenciler bu merkezlerden ücretsiz olarak faydalanabilecek.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS