Kepez'de koronavirüs önlemleri

Kepez'de koronavirüs önlemleri
Kepez'de koronavirüs önlemleri

 


ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi, koronavirüse karşı aldığı önlemleri, Türkiye'de görülen vakanın ardından iki katına çıkardı. Başkan Tütüncü, "Biz günler öncesinden gerekli tedbirlerimizi almıştık. Ancak vakanın ülkemizde görülmesinin ardından temizlik ve dezenfekte işlemlerimizi daha da artırdık" dedi.


Kepez Belediyesi, vatandaşların yoğun bir şekilde kullandığı alanlarda temizlik ve hijyen uygulamalarını artırdı. Koronavirüsünün ilk olarak Çin'in Wuhan kentinde görülmesi ve dünya geneline hızla yayılmasının ardından tedbir amaçlı bir dizi önlem alan Kepez Belediyesi, Türkiye'de vakanın görülmesinin ardından temizlik ve hijyen uygulamalarını iki katına çıkardı. Kepez Belediyesi, temizlik ve hijyen uygulamaları kapsamında; halka açık tüm alanlarda, belediyeye ait binalarda ilaçlama ve temizlik çalışmalarını sürdürüyor. İlçede bulunan okul ve camilerin de temizlik, bakım, onarım işlerini 11 yıldır üstlenen Kepez Belediyesi, bu alanları da dip köşe temizliyor. Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ise koronavirüs salgın riskinin gündeme gelmesiyle fahiş fiyat girişimlerine karşı denetlemeleri sıklaştırdı.


Kepez Belediyesi hizmet binası girişinde de vatandaşların önleyici tedbir olarak dezenfektan kullanmaları sağlanıyor. Her gün yüzlerce vatandaşın uğrak yeri olan belediye binası düzenli olarak dezenfekte ediliyor. Kepez'de dezenfekte işlemleri mesai içi, mesai sonu ve hafta sonları vardiyalı olarak gerçekleştiriliyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, "Biz günler öncesinden gerekli tedbirlerimizi almıştık. Ancak vakanın ülkemizde de görülmesinin ardından temizlik ve dezenfekte işlemlerimizi daha da artırdık. Alınan tüm tedbirler toplum sağlığımızı korumak adınadır" diye konuştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS