Kepez'den 155 anneye ilk yardım sertifikası

Kepez'den 155 anneye ilk yardım sertifikası
Kepez'den 155 anneye ilk yardım sertifikası

 

ANTALYA,(DHA) - KEPEZ Belediyesi, annelere yönelik düzenlenen 'İlk Yardım Eğitimi' kursunun sertifika törenine katıldı ve 155 anneye belgelerini teslim etti. Başkan Hakan Tütüncü, kazaların yüzde 25'inin evlerde gerçekleştiğini belirterek, kursa katılan tüm anneleri kutladı.

Kepez Belediyesi'nin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle annelere yönelik ücretsiz olarak düzenlediği 'İlk Yardım Eğitimi' kursuna katılan annelere sertifikaları verildi. Kepez Belediyesi meclis salonunda düzenlenen sertifika törenine Başkan Hakan Tütüncü, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hudai Vural ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Özcan Akbulut ve kursiyerler katıldı. Sertifika töreninde konuşan Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hudai Vural, Kepez Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki sıkı iş birliğiyle Kepez'i değiştirme, dönüştürme gayretlerinin devam ettiğini söyledi. İlk yardım kursunun da Kepez'i değiştirme ve dönüştürme çalışmalarının bir parçası olduğunu belirten Vural, "Sanatta, sporda, bilgide her alanda eğitimi kapsayan bütün alanlarda diğer ilçelerle kıyaslandığında kıyas kabul etmeyecek bir sürat ve hızla ilçemizin değiştiğini ve dönüştüğünü kent kültürünü biraz daha oturttuğunu görüyoruz" dedi.

KAZALARIN YÜZDE 25'İ EVDE

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, kazaların yüzde 25'inin evlerde gerçekleştiğini belirterek, ilk yardım eğitimi alan tüm anneleri kutladı. Kursu başarıyla tamamlayan 155 anneye sertifikalarını verecek olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Tütüncü, "Bu müthiş bir şey" dedi. Başkan Tütüncü, şunları söyledi:

"Toplumun temelini de hanımefendiler oluşturuyor. Kadın eştir, kadın kardeştir, kadın annedir. İşte bunun için hanımefendiler çok kıymetlidir. Kadınlar mutlu olursa aile mutlu olur. Kadın kendini güvende hissederse, nesil kendini güvende hisseder. Kadın sağlıklıysa toplum sağlıklıdır. Kadının ruh sağlığı yerindeyse toplumun ruh sağlığı yerindedir. Kadınların her sorunu da devletin sorunudur. Biz bu yolculuğa başlarken hayalimiz, kadınları mutlu bir şehir inşa edebilmekti. Önceliğimiz kadınlar, ikici sırada da çocukları ve gençleri mutlu bir şehir meydana getirelim istedik. Biz hep bunun için çalıştık."

DOKUMAPARK'A Spor SALONU

Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, DokumaPark bölgesine çok amaçlı bir spor salonu kazandıracaklarını da müjdeledi. Başkan Tütüncü, konuşmasının ardından ilk yardım eğitimine katılan 155 anneye sertifikalarını takdim etti.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS