Kepez'e Altınova Müzesi

Kepez'e Altınova Müzesi
Kepez'e Altınova Müzesi

 

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Kepez Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, Sinan Mahallesi'nde düzenlenen mitingde, bölge sakinlerine seslendi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Sinan Mahallesi'nde düzenlenen mitingde, eşi Dr. Ayşe Tütüncü ile platforma gelerek alandakiler selamladı. Başkan Tütüncü, Altınova'nın, 2019 fotoğrafında değişen, gelişen bir şehir görüntüsünün olduğunu belirterek, "Ama Altınova'da 2009'da imar sorunları konuşuluyordu. İmar planı yapılamadığından dolayı gelişememiş, belediyecilik hizmetlerini alamamış bir Altınova vardı" dedi.

Altınova'nın, büyümek, gelişmek ve güzelleşmek istediğini aktaran Tütüncü, "2009'da, 45 yıla yakın yaşanan imar problemini çözeceğimizin sözünü vermiştik. 8 yıllık mücadelemizin sonunda Altınova'nın imar problemlerinin tamamını ortadan kaldırdık" diye konuştu.

ALTINOVA'YA 50 MİLYON TL'LİK BULVAR

Düden Çayı ve Havalimanı Kavşağı arasında 50 milyon TL bütçe ile Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle 5 kilometre uzunluğunda yeni bir bulvar açtıklarını kaydeden Başkan Tütüncü, "Nitelikli bir yatırım olan bu bulvar, bölgeye ciddi bir hareketlilik getirdi ve değer kazandırdı" diye konuştu.

Bölgede imar tapularını verdikleri alanlarda yeni iş merkezleri, alışveriş merkezleri ile plazalar yapılmaya başlandığının altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, "Altınova'ya daha çok hizmet yapacağız. Kepez için 123 proje dedik. 123 projeyi hayata geçirdiğimizde diyoruz ki, Kepez'i, Altınova'yı tutabilene aşk olsun" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın, Altınova Menderes Mahallesi'ndeki Ruhi Sunar Okulu'nun bahçesine 24 derslikli yeni bir okul yapılmasıyla ilgili ihale süreci başlattığına işaret eden hakan Tütüncü, " Altınova'nın diğer mahallelerin de okul talepleri var. Bu taleplerin hepsini Milli Eğitim Bakanlığımıza ilettik ve takibini yapıyoruz. Talep edilen okulların hepsini Altınova'ya kazandıracağız. Altyapı, asfalt, kaldırım, yeşil alan, sosyal tesislerle ilgili yatırımlarımız devam edecek" dedi.

ALTINOVA BELEDİYE MÜZESİ KURULUYOR

Altınova'nın eskiden belediye olduğunu da vurgulayan Başkan Tütüncü, "Altınova Belediyesi vardı. Bunu, genç kuşaklar çok bilmezler. Altınova Belediyesi'nin hatıralarını yaşatan güzel bir semt müzesini kazandırıyoruz" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS