Kepez'in gönül sofraları 100 bin kişiyi buluşturdu

Kepez'in gönül sofraları 100 bin kişiyi buluşturdu
Kepez'in gönül sofraları 100 bin kişiyi buluşturdu

 


ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi, Ramazan ayı boyunca 100 bin hemşehrisini iftar sofralarında, 30 bin hemşehrisini de ikram çeşmelerinde buluşturdu.


Kepez Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da gerçekleştirdiği Ramazan programlarıyla binlerce hemşehrisi ile gönül bağı kurdu. Kepez'in 68 mahallesini kapsayan programlarda, gönül sofralarında buluşuldu, ikram çeşmelerinden akan şerbetle ağızlar tatlandı, yaşlı, hasta, engelli, ihtiyaç sahipleri de evlerinde ziyaret edilerek gönülleri alındı.


100 bin hemşehrisini gönül sofralarında buluşturan Kepez Belediyesi, ikram çeşmelerinden 30 bin bardak şerbet dağıttı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 30 camide gerçekleştirilen şerbet dağıtımında ikramları hemşehrilerine kendi elleri ile yaptı.


HEMŞEHRİLERİNİN KAPILARINI ÇALDI


Başkan Tütüncü, Ramazan ayında verilen iftar yemeklerinin yanı sıra, meclis üyeleri ile beraber her gün hemşehrilerinin gönül kapılarını çaldı. Başkan Tütüncü, Ramazan ayı boyunca binin üzerinde ev ziyareti gerçekleştirerek, yaşlıların elini öptü, hastalara acil şifalar diledi, ihtiyaç sahiplerine de el uzattı. Kepez Belediyesi, bir Ramazan ayını daha gönülden gönüle köprüler kurarak tamamladı.


RAMAZAN SOKAĞI'NA 500 BİN ZİYARETÇİ


Ramazan ayı dolayısıyla Dokumapark'ta kurulan Nostaljik Ramazan Sokağı'da 500 bin ziyaretçi ağırladı. Her gün farklı etkinliklerle binlerce kişiyi bir araya getiren Ramazan Sokağı, özlenen eski ramazanları aratmadı. Küçük büyük herkesin kendinden bir şeyler bulduğu Ramazan Sokağı, Hacivat ve Karagöz'ü, ramazan davulcusu, tulumbacısı, aile çay bahçesi, bakkalı, kitapçısı ile ramazan akşamlarının vazgeçilmezi oldu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS