KONSEM'de yılsonu sergisi

KONSEM'de yılsonu sergisi
KONSEM'de yılsonu sergisi

 


ANTALYA, (DHA) - KONYAALTI Belediye Başkanı Semih Esen, Konyaaltı Sanat Eğitimi Merkezi'nde (KONSEM) eğitim gören kursiyerlerin yıl sonu sergi ve gösterilerini izledi.


2018-2019 eğitim öğretim yılında KONSEM'de mesleki, sanat ve hobi alanlarında eğitim gören kursiyerler, yıl boyunca yaptıkları el ürünlerini sergiledi. Belediye hizmet binası önünde açılan sergiye Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen ile çok sayıda kursiyer ve vatandaş katıldı.


KONSEM'de eğitim gören kursiyerlerin işaret diliyle okuduğu İstiklal Marşı'na, davetliler coşkuyla eşlik etti. Ardından Konyaaltı Belediyesi Keman Orkestrası sahneye çıktı. Orkestranın mini konseri sonrasında dikiş-nakış kursiyerleri yıl boyunca diktikleri elbiselerle defileye çıktı.


Belediye Başkanı Semih Esen, KONSEM kurslarında 2018-2019 yılı eğitim öğretim döneminde 42 branşta 393 kurs açtıklarını, bu kurslarda ise 11 bin 923 kursiyerin eğitim gördüğünü söyledi. Başkan Semih Esen şöyle konuştu:


"Kurslarımızda eğitim gören ev hanımları kadar onları evlerinde bekleyen beylerin de bu sergide emekleri var. Çünkü burada, emek var, sabır var, hoş görü var. Tüm bu güzel kavramlar ancak dayanışma ile ortaya çıkabilir. Başta öğretmenlerimiz olmak üzere tüm kursiyerlerimizi ve varsa eğer onların eşlerini kutluyorum."


Konuşmaların ardından Başkan Esen, resim, tezhip, dikiş-nakış, ahşap boyuma, seramik ve cam süsleri kursiyerlerinin yaptığı ürünlerin yer aldığı sergiyi gezdi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS