Konsolos Khomenko'dan ziyaret

Konsolos Khomenko'dan ziyaret
Konsolos Khomenko'dan ziyaret

 


ANTALYA, (DHA) - UKRAYNA Antalya Konsolosu Viacheslav Khomenko, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ı ziyaretinde, “Burada yaşayan Ukraynalıların en büyük arkadaşısınız" dedi.


Ukrayna Antalya Konsolosu Khomenko, Başkan Uysal'ı makamında ziyaret etti. Konsolos Khomenko, Başkan Uysal'a konukseverliği dolayısıyla teşekkürlerini dile getirirken “Burada yaşayan Ukraynalıların en büyük arkadaşısınız" dedi. Ziyarette, Khomenko, Ukrayna Konsolosluğu olarak yıl içerisinde hayata geçirmeyi planladıkları kültür ve sanat çalışmaları hakkında Başkan Uysal'ı bilgilendirdi.


Ziyaretleri dolayısıyla teşekkürlerini dile getiren Başkan Uysal, Ukrayna'nın geçen yıl 4'üncüsünü düzenledikleri Kaleiçi OldTown Festivali'ne onur konuğu ülke olarak katıldığını hatırlattı. Ukraynalılarla Muratpaşa'da komşuluk yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Başkan Uysal, bu çerçevede konsolosluğun kültür ve sanat alanında yapacağı her türlü çalışmada işbirliğine açık olduklarını ve mümkün olan desteği vereceklerini aktardı.


Konsolos Khomenko, ziyaretin sonunda Başkan Uysal'a aralarında bir anı madalyasının da yer aldığı çeşitli hediyeler takdim etti.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS