Konyaaltı Belediyesi Gençlik Lokaline yoğun ilgi

Konyaaltı Belediyesi Gençlik Lokaline yoğun ilgi
Konyaaltı Belediyesi Gençlik Lokaline yoğun ilgi

 


ANTALYA, (DHA) - KONYAALTI Belediyesi'nin Pınarbaşı Mahallesi'nde hizmete açtığı Gençlik Lokali, öğrencilerden yoğun ilgi görüyor.


Konyaaltı Belediyesi, sınırları içerisinde yer alan ve yaklaşık 75 bin öğrencinin eğitim gördüğü Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine yönelik projeleriyle hizmet üretiyor. Akdeniz Üniversitesi'nin güney sınır komşusu olan ve Pınarbaşı Mahallesi'nde 730 ve 732 Sokak kesişiminde yer alan Gençlik Lokali, öğrencilerden yoğun ilgi görüyor. 1035 metrekare alan üzerinde inşa edilen proje ile 200 kişilik kafeterya ve 100 kişilik bahçe oturma alanıyla toplam 300 kişi kapasiteli öğrenci lokali, 390 metrekare kapalı ve 365 metrekare yeşil alana sahip. Gençlik Lokali'nde öğrenciler, 10.00 ile 22.00 saatleri arasında ders çalışma imkanı buluyor. Gençlik Lokali'nde ders çalışan öğrencilere ücretsiz çay ikram ediliyor.


Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Gençlik Lokali ile öğrencilerin güzel imkanlar içerisinde ders çalışma imkanı bulduklarını söyledi. Başkan Esen, “Üniversitede okuyan ve sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz Gençlik Lokalimizden faydalanma imkanı buluyor. Öğrencilerimizden olumlu dönüş alıyoruz" dedi.


ÖĞRENCİLER ÇOK MEMNUN


Okul öncesi öğretmenliği son sınıf öğrencisi Gülistan Perver, Kamu Personeli Seçme Sınavlarına hazırlandığını söyleyerek, “Çok faydalı bir lokal. Vaktimin çoğunu burada ders çalışarak geçiriyorum. Sessiz olması ve imkanları ile biz öğrencilere çok faydalı. Konyaaltı Belediyemize teşekkür ederim" diye konuştu.


Üniversite sınavlarına hazırlanan Mert Akıncı ise “Günde yaklaşık 10 saat ders çalışıyorum. Evde ders çalışmak bazen zor oluyor. Burada arkadaşlarımız ile güzel bir ortamda ders çalışabiliyoruz. Ders çalışabilmek için kütüphane sayısı az, burası imkanlarıyla bize güzel bir olanak sağlıyor" dedi.


DERS ÇALIŞMAK İÇİN BURAYA GELİYORUZ


Okul çıkışlarında sürekli Gençlik Lokali'ne geldiğini söyleyen Cem Alphan, “Burada çalışmak daha faydalı. Hem sakin hem de arkadaşlarımızla ders çalışabiliyoruz. Ben Yüzüncü Yıl tarafından oturuyorum, ders çalışmak için buraya geliyorum. Buradaki ses ortamı ve imkanları açışından çok güzel" dedi.


Ders çalışmak için sık sık buraya geldiğini dile getiren Atalay Özver ise düşüncelerini şöyle aktardı: “24 yaşındayım, üniversiteye hazırlanıyorum. Gayet güzel bir hizmet memnunuz. Şehrin merkezinde ulaşımı kolay ve güzel bir ders çalışma imkanı sunuyor."Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS